Op. Dr. Mehmet Bekir Şen
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı


dr mehmet bekir şenOp. Dr. Mehmet Bekir Şen Hatay Antakya’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dereceyle mezun oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Uzmanlığını aldı. Uzmanlık sonrasında bilgisini ve kültürünü arttırmak amacıyla King’s Collage of London, The Fetal Medicine Centre Perinatoloji Departmanında çalıştı. Kozmetik Jinekoloji alanında Amerika’da eğitim aldı. Ayrıca cinsel terapi vajinismus ve genital estetik üzerine aldığı eğitimler bulunmaktadır. Yurt dışı çalışmalarından sonra Türkiye’ye dönerek Antalya’da kendi özel kliniğini kurdu. Özellikle Kozmetik Jinekoloji ve Genital Estetik, Gebelik Takibi ve Doğum alanlarıyla ilgilenmektedir.

Op. Dr. Mehmet Bekir Şen Antalya Lara semtinde bulunan muayenehanesinde değerli hastalarına hizmet vermektedir. Son teknoloji 4 boyutlu HD Live Ultrason Cihazı ile bebeğinizin haftalık gelişimini takip etme imkanı bulduğunuz klinikte, bebeğinizi renkli ve 4 boyutlu olarak görebilirsiniz. Muayenehanede ayrıca Fetal İyilik Halini gösteren NST cihazı da bulunmaktadır. Anlaşmalı hastaneler, kliniğe yakın mesafede olup yapılabilecek tüm cerrahi işlemlere uygun olan hastanelerdir. Bebek sağlığına verdiği önem nedeniyle Op. Dr. Mehmet Bekir Şen mutlaka 3. basamak Yenidoğan Yoğunbakım merkezi olan hastanelerde doğum yaptırmaktadır.

2022 Ocak ayı itibariyle TV8’de sekizde sağlık programında haftaiçi her sabah sunucu olarak konuklarını ağırlamaya başladı.