Blog geri dön
Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Kızlık zarı dikiminin kişinin partneri tarafından anlaşılması mümkün değildir. Ancak bu gibi operasyonlar üzerine deneyimli kadın doğum uzmanları bir kişinin kızlık zarını diktirip diktirmediğini anlayabilir. Eğer bu kontrol ilişki sonrasında gerçekleşiyorsa en deneyimli kadın doğum uzmanları bile kişinin kızlık zarını diktirdiğini anlayamaz.

Kızlık Zarı Dikimi Belli Olur Mu?

Kızlık zarı dikimi vajinaya bakıldığında belli olmaz. Özellikle de kontrolü gerçekleştiren kişi, kadın doğum alanında uzman bir hekim değilse kızlık zarı dikimi işlemini anlaması mümkün değildir. Kızlık zarı dikiminden sonra iplikler zaman içerisinde erir ve dikiş izleri görünmez hale gelir. Böylece kızlık zarının dikiminin bakılarak anlaşılması imkânsız hale gelir.

Kızlık Zarı Dikimi Kayıtlara Geçer Mi?

Tüm tıbbi uygulamalarda olduğu gibi kızlık zarı dikiminde de kişinin mahremiyetine büyük özen gösterilir. Kızlık zarı dikimi ile ilgili bilgiler hastanın birinci dereceden yakınları ile bile paylaşılmaz. Yine bu işleme dair bilgiler herhangi bir kuruma da gönderilmez. Kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi birçok kadın için hayati önem taşır. Bu yüzden işini iyi yapan ve mesleğinin etik değerlerine sıkıca bağlı her doktor hastalarının mahremiyetine büyük önem gösterir.

Kızlık Zarı Dikimi Ücreti Antalya

Kızlık zarı oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bazı egzersizler bile kızlık zarının yırtılmasına, zarar görmesine veya bozulmasına yol açabilir.

Bazı kültürlerde kızlık zarının bütünlüğü bekaret ölçütü olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden kızlık zarı yırtılan kadınlar Kızlık Zarı Dikimi gibi tıbbi uygulamaları tercih edebilmektedir.

Kızlık zarı dikiminin kişinin partneri tarafından anlaşılması mümkün değildir. Bu yüzden hastalarımıza bu konuda endişe etmemelerini tavsiye ederiz.

Kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi ile ilgili detaylı bilgi için sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Antalya kızlık zarı dikimi ücreti ve diğer konular hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button