Blog geri dön
Kızlık Zarı Kanı Nasıldır

Kızlık Zarı Kanı Nasıldır?

Kızlık zarı yırtılması sonucu görülen kan genelde az miktarda ve açık renklidir. Ancak bu durum kızlık zarının hangi şartlar altında yırtıldığına ve kızlık zarının yapısına göre kişiden kişiye değişebilir. Kanamanın miktarı da değişiklik gösterebilmektedir. Bazı kişilerde lekelenme tarzı hafif kanamalar görülürken bazılarında ise kanama miktarı fazladır. Bu yüzden her zaman kızlık zarı kanamasını fark etmek veya âdet kanaması gibi farklı kanamalardan ayırmak mümkün olmayabilir. 

Kızlık Zarı Kanı İle Normal Kan Arasındaki Fark Nedir?

Kızlık zarı kanı ile normal kan arasında hiçbir fark yoktur. Kızlık zarı kanı da esasında normal kandır. Kızlık zarı yırtıldığında meydana gelen kanama ile normal bir kanama arasındaki fark genelde kanamanın miktarı ile alakalıdır. Kanama miktarı da zarın yapısına bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir. 

Kızlık Zarı Kanı Nasıl Anlaşılır?

Eğer cinsel birliktelik, mastürbasyon veya vajina ile alakalı herhangi bir aktivite sonrası kan görülmüşse bunun kızlık kanı olduğundan şüphelenilebilir. İlk cinsel birliktelik sırasında görülen kızlık zarı kanı pembe bir renge sahip olabilir. Bunun sebebi koyu kan renginin, vajinayı kayganlaştıran sıvı ile açılmasıdır. Ancak elbette bu herkes için geçerli bir ölçüt değildir. Hastalar âdet dönemlerinin dışında iç çamaşırlarında lekelenme tarzı kanamalar fark ederlerse kızlık zarı yırtılmasından şüphelenebilirler. Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı kesin olarak ancak bir Kızlık Zarı Muayenesi ile anlaşılabilir. 

Kızlık Zarı Muayenesi Fiyatları Antalya

Kızlık zarı kanı ile normal kan arasındaki farkı kesin olarak anlamak mümkün değildir. Ancak kadınlar, farklı sebeplerden dolayı kızlık zarlarının zarar görüp görmediğini merak edebilirler. Bu merakı gidermenin en sağlıklı ve tavsiye edilen yolu alanında uzman bir hekim tarafından muayene edilmektir. Böylece kızlık zarının bütünlüğü kontrol edilebilir. Gerektiği durumlarda Kızlık Zarı Dikimi gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Tüm bu işlemler hastaya özel olarak planlanırlar, bu yüzden Antalya kızlık zarı muayenesi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Konu hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Kızlık Zarı Muayenesi isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi ücreti hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button