Blog geri dön
Kürtaj Anlaşılır mı

Kürtaj Anlaşılır Mı?

Kürtaj işleminin sonradan anlaşılması mümkün değildir. Kürtaj, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama günümüzde özel vakumlar yardımı ile yapılır. Vakumlu kürtaj olarak bilinen işlem klasik kürtaj uygulamasına kıyasla çok daha konforludur. Bu işlem sırasında herhangi bir kesi yapılmaz, hastanın vücudunda dikiş izi oluşmaz. Yani sonradan anlaşılması mümkün değildir. Gebelik sonlandıktan sonra kişinin kanında hala HCG adı verilen hormon görülebilir. Bu hormon zaman içerisinde azalarak tespit edilemez hale gelir. Böylece hem hamileliğin hem de kürtajın tüm izleri hastanın vücudundan silinmiş olur.

Kürtaj İz Bırakır Mı?

Kürtaj işlemi sırasında hastanın vücuduna cerrahi kesiler atılmaz. Dolayısıyla kürtaj işlemi iz bırakan bir uygulama değildir.

Rahim Filminde Kürtaj Belli Olur Mu?

HSG ismi ile de bilinen rahim filmi ile kişinin kürtaj yaptırıp yaptırmadığını anlamak mümkün değildir. Rahim filmi ile kürtaj sonrası oluşabilen rahim yapışıklıkları tespit edilebilir. Ancak rahim yapışıklığı birçok sebepten meydana gelebilmektedir. Kürtaj sonrasında ise nadiren oluşurlar. Bu yüzden HSG ile kürtajın anlaşılması mümkün değildir.

Ultrasonda Kürtaj Belli Olur Mu?

Ultrason ve diğer görüntüleme teknikleri ile kişinin kürtaj olduğunu anlamak mümkün değildir. Kişinin kürtaj olduğunu kontrol etmek için kullanılan bir ölçüt yoktur. Kürtaj işlemi günümüzde özel vakum cihazları ile yapılır. Bu işlem sırasında kişinin rahmi üzerinde sonradan ultrasonla belli olabilecek bir operasyon gerçekleştirilmez.

Kürtaj Kayıtlara Geçer mi?

Bu bilgi kesinlikle hasta harici kimse ile paylaşılmaz. Mahremiyet özellikle bu konuda çok önemlidir. Hastaların kişisel bilgileri ve geçirdikleri tedaviler hasta mahremiyeti kapsamında kişinin 1. dereceden yakınları ile bile paylaşılmaz.

Kürtaj Fiyatları Antalya

İstenmeyen gebelikler kürtaj işlemi ile kolayca sonlandırılabilir. Hastalar kürtaj olduktan sonra günlük yaşantılarına dönebilirler. Bu işlem hakkındaki hiçbir bilgi hastanın kendisi harici kişilerle paylaşılmaz. Doktorluk mesleğinin etik yükümlülükleri doğrultusunda hasta mahremiyetine son derece dikkat edilir. Kürtaj işlemi doktor tarafından hastaya özel olarak planlandığı için Antalya kürtaj ücreti de kişiden kişiye değişebilir.

Konu hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Kürtaj isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

Antalya kürtaj fiyatı ve benzer konular hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button