Blog geri dön
Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı doktor tarafından hastaya özel olarak planlanmaktadır. Böylece hastanın vajinasında bulunan genişleme problemi, sarkmalar ve birtakım estetik kusurlar büyük bir başarı ile giderilebilir.

Vajina daraltma ameliyatı genelde lokal anestezi altında yapılmaktadır. Yani operasyon sırasında hastalar ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar. Vajina girişinden vajinanın yaklaşık 7 santimetre içine kadar genişlemeye sebep olan, yıpranmış dokular çıkarılır. Daha sonra ise özel dikiş teknikleri kullanılarak birtakım germe ve sıkılaştırma işlemleri yapılır. Böylece kadınlar talep ettikleri gibi dar bir vajinaya sahip olabilirler. Vajina daraltma ameliyatı 45 dakika ila 1 saat arasında tamamlanır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

Vajina daraltma ameliyatından sonra hastalar aynı gün taburcu edilebilirler. Ameliyat sırasında atılan dikişler birkaç hafta içerisinde kendiliğinden erirler. Yani hastaların dikiş aldırmak için doktora gitmelerine gerek yoktur. Vajina daraltma ameliyatının iyileşme süresi 4 ila 6 haftadır. Bu süre boyunca hastalara doktor tavsiyelerine uymaları önerilir. Bu tavsiyeler arasında; kişisel hijyene dikkat etmek, ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmak, doktor kontrollerini aksatmamak ve verimli bir şekilde dinlenmek yer alır. Doktorunuz ameliyat sonrası süreç hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalı?

Vajina daraltma ameliyatından sonra en az bir ay vajinal birliktelikte bulunmamak gerekir. Bu süre iyileşme sürecinin nasıl geçtiğine bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişkide bulunulmadığı ve diğer doktor tavsiyelerine uyulduğu takdirde vajina kendisini hızla yenileyecektir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları Antalya

Vajina ilerleyen yaşa ve tekrarlayan doğumlara bağlı olarak genişleyebilir, vajinayı meydana getiren dokular zaman içerisinde sarkabilir veya zarar görebilir. Bu durum gerek cinsel birliktelikten alınan haz açısından gerekse de estetik açıdan kadınlar tarafından arzulanmaz. Vajina daraltma ameliyatı sayesinde kadınlar; dar, sıkı ve estetik açıdan oldukça çekici bir vajina görünümüne kavuşabilirler. Vajina daraltma ameliyatından sonra cinsel birliktelik her iki partner için de eskisinden daha keyifli bir hale gelir. Bu operasyon kişiye özel planlamalar içerdiği için vajina daraltma ameliyatı fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Vajinoplasti isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

Antalya vajina daraltma ameliyatı ücreti ve diğer konular hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button