Blog geri dön
İç Dudak Sarkması Ameliyatı Antalya

Antalya İç Dudak Sarkması Ameliyatı Nedir?

Labioplasti olarak da bilinen iç dudak sarkması ameliyatı, sarkma meydana gelen genital bölge iç dudaklarının daha estetik bir görünüme kavuşabilmesi için yapılan operasyondur.

Vajina iç dudakları bazı sebeplerden yıpranabilir, sarkabilir; dudaklarda estetik olarak hoş kabul edilmeyen birtakım yapısal bozukluklar meydana gelmiş olabilir. Bunlar çoğu zaman bir hastalık yüzünden değil ilerleyen yaş gibi sebeplerden görülürler. Ancak kadınlar bu görüntüden hoşnut olmayabilirler. Vajina görünümleri sebebi ile özgüven problemleri yaşayabilirler. Cinsel yaşamları da bu problemlerden etkilenebilir. İç dudak sarkması ameliyatı ile vajina iç dudakları toparlanır; iç dudaklara vajina ile uyumlu, estetik açıdan hoş ve çekici bir görünüm kazandırılabilir. Böylece iç dudak sarkmasına bağlı oluşan tüm olumsuzluklar ortadan kaldırılır. Cinsel birliktelikler her iki partner için de çok daha keyifli bir hale gelir.

Antalya iç dudak sarkması ameliyatı ve estetik jinekoloji operasyonları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Estetik Jinekoloji alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

Vajina İç Dudağı Neden Sarkar?

Birçok sebep vajina iç dudağının sarkmasına yol açabilir. Bu sebepler arasında en yaygın olanları şunlardır:

  • İlerleyen yaş.
  • Genetik faktörler.
  • Bazı hormon ilaçlarının kullanımı.
  • Birtakım genital bölge enfeksiyonları.
  • Fazla sayıda gebelik ve doğum.
  • İri ve kilolu bir bebek doğurmak.

Neredeyse her kadının vajina iç dudaklarında bir miktar sarkma vardır. Ancak bazı kadınlarda bu sarkma ileri boyutta olabilir ve kişinin cinsel yaşamını fonksiyonel olmasa da psikolojik sebeplerden etkileyebilir. İç dudak sarkması ameliyatı ile bu problemlerin tamamı giderilebilmektedir.

İç Dudak Sarkması Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İç dudak sarkması ameliyatı, doktor tarafından hastaya özel olarak planlanan birtakım süreçler içerir. Bu süreçler, hastanın talepleri ve doktorun uzmanlığı çerçevesinde şekillenirler. Böylece arzu edilen vajina görünümü, kişiye isabetli ve başarılı bir şekilde sağlanabilir.

Vajina iç dudak sarkması ameliyatı genelde sedasyon (derin uyku) veya genel anestezi yöntemleri ile yapılır. Hastalar ameliyat boyunca ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Operasyon sırasında vajinanın iç dudak çevresinde yer alan fazla deri alınır. İç dudaklar hastanın talepleri doğrultusunda toparlanır ve sıkı bir görünüme kavuşturulur. İç dudak sarkması ameliyatı genelde 30 ila 40 dakika içerisinde sonlanır.

İç Dudak Sarkması Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İç dudak sarkması ameliyatından sonra hastalar, birkaç saatliğine gözetim altında tutulabilirler. Bu süre zarfında hastanın kendine gelmesi beklenir, genel kontrolleri sağlanır. Daha sonra hasta taburcu edilir. İç dudak sarkması ameliyatından sonra hastalara 6 hafta kadar vajinal birliktelikte bulunmamaları önerilir. Böylece iç dudaklar gerektiği gibi iyileşebilir ve ideal görünümlerine kavuşabilirler. Ameliyattan sonra görülen ödem, birkaç hafta içerisinde büyük oranda azalır ve fark edilmez hale gelir. İyileşme süreci, doktor tavsiyelerine uyulduğu sürece çok daha hızlı ve sağlıklı olacaktır.

Antalya İç Dudak Sarkması Ameliyatı Ne Kadar?

İç dudak sarkması ameliyatı, daha önce de bahsettiğimiz gibi kişiye özel süreçler içerir. Bu süreçleri kişinin talepleri ve ihtiyaçları şekillendirir. Dolayısı ile Antalya iç dudak sarkması ameliyatı ücreti kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Operasyon hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Labioplasti isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

Antalya iç dudak sarkması fiyatları ve diğer estetik jinekoloji operasyonları hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir, Estetik Jinekoloji alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button