Dört Boyutlu Ultrason Antalya

  Hamilelik hem çiftler hem de çiftlerin aileleri için oldukça heyecanlı bir süreçtir. Bu süreçte cinsiyet tahminleri yapılır, bebeğin kime benzeyeceği konusunda uzun uzun konuşulur, tüm aile bebeği bir an önce görebilmek için sabırsızlanır. Günümüzde bazı modern görüntüleme teknikleri, bebeklerin henüz doğmadan aile tarafından anlık olarak görülebilmesine olanak sağlar. Dört boyutlu ultrason Antalya görüntülemesi ile aileler, bebeklerinin hareketlerini izleyebilir, bebeklerin yüzünü inceleyebilir ve hatta bebeğin mimiklerini bile görebilirler. Antalya 4 boyutlu ultrason, diğer ultrason çekimlerinden farklı olarak bebeğin hareketlerini anlık olarak ekrana yansıtır. Böylece aileler bebeklerinin hareketlerini canlı olarak takip edebilirler, bebeğin kime benzediği yönünde tahmin bile yürütebilirler. Antalya dört boyutlu ultrason çekimleri, buna ek olarak bazı kromozom anormalliklerinin tespiti için de kullanılmaktadır.

  Antalya dört boyutlu ultrason çekimi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Dört Boyutlu Ultrason Antalya Nedir?

  Dört boyutlu ultrason, bebeğin anlık olarak görüntülenmesine imkan veren gelişmiş bir görüntüleme yöntemidir. Bu yöntem sayesinde bazı kromozom anormallikleri araştırılabilir. Bebeğin vücut ölçüleri ile alakalı isabetli ölçümler yapılabilir. Dört boyutlu ultrason, saydıklarımıza ek olarak heyecanlı çiftlerin bebeklerini görmelerine de imkan tanır. Bebeğin görüntüsü, normal ultrason çekimlerine kıyasla çok daha detaylıdır. Yüz şekli, yüz yapısı, mimikleri ve hareketleri kolayca anlaşılabilir yapıdadır. Bu sebeple çiftler tarafından oldukça sık tercih edilir.

  Dört boyutlu ultrason çekimi radyasyonsuz ve zararsız bir uygulamadır. Bebeğin görüntüsü ses dalgaları sayesinde ekrana verilir yani süreç içerisinde radyasyon yayılımı olmaz.

  Hamilelikte 4 Boyutlu Ultrason Neden Yapılır?

  Dört boyutlu ultrason birçok sebepten yapılabilir. Bu sebeplere örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Bebeğin gelişimini incelemek.
  • Eğer şartlar elveriyorsa bebeğin cinsiyetini erkenden öğrenmek.
  • Gebelikle alakalı birtakım risk faktörlerini değerlendirmek.
  • Rahimde veya plasentada ortaya çıkabilecek birtakım yapısal bozuklukları tespit etmek.
  • Dış gebelik gibi riskli durumları değerlendirmek.
  • Aile üyelerinin bebekle erkenden tanışmak istemeleri.

  Bunlara ek olarak dört boyutlu ultrason çekimi; bazı kadın hastalıklarının teşhisinde de kullanılabilir.

  Antalya’da detaylı ultrason ve organ taraması için muayenehanemizde 4 boyutlu ultrasonumuz 2024 model en son teknoloji olup real time HD Live özelliğine sahiptir. Hastalarımıza anlık olarak canlı video sunar.

  4 Boyutlu Ultrason Antalya Zararlı Mı?

  Dört boyutlu ultrason zararlı veya tehlikeli bir uygulama değildir. Bu uygulama sırasında yalnızca ses dalgaları kullanılır. Ses dalgalarının, bebek ve bebeğin gelişimi üzerinde zararlı etkileri yoktur. Yine kadın sağlığı açısından da herhangi bir şekilde zararlı değillerdir. Ultrason çekimleri ile diğer radyasyon yayıcı görüntüleme tekniklerini karıştırmamak gerekir. Hiçbir ultrason incelemesinde radyasyon (nükleer) teknolojisi kullanılmaz.

  Dört Boyutlu Ultrason Ne Zaman Yapılır?

  Dört boyutlu ultrason çekimleri gebeliğin 4. ayından 7. ayına kadar yapılabilir. Genel olarak en iyi görüntü 6. ay civarında mümkün olur. Gebeliğin 7. ayından sonra bebek, doğuma hazırlanmak için pelvise doğru yönelir. Bu yüzden gebeliğin 7. ayından sonra net bir görünü pek mümkün değildir.

  Dört Boyutlu Ultrason Antalya Nasıl Çekilir?

  Dört boyutlu ultrason oldukça konforlu ve rahat bir uygulamadır. Diğer ultrason uygulamalarından farklı değildir. Dört boyutlu ultrason çekiminde anneden sırt üstü uzanması istenir. Daha sonra ise karın bölgesine özel bir jel uygulanır. Bu jel ultrason probunun hareketini ve ses dalgalarının iletimini kolaylaştırır. Doktor, ultrason probunu yavaşça anne adayının karın bölgesinde gezdirir. Probun karın bölgesine dolaşması ile birlikte ekranda bebeğin görüntüsü belli olmaya başlar. Bebeğin hareketleri ve yüz ifadeleri bu ekran yardımı ile görüntülenebilir. Yine bazı hastalıklar bu yolla araştırılabilir, çeşitli uzuv ölçümleri gerçekleştirilebilir. Dört boyutlu ultrason işlemi sırasında radyasyon içeren herhangi bir teknoloji kullanılmaz. Gayet kolay, basit ve tehlikesiz bir uygulamadır.

  Antalya Dört Boyutlu Ultrason Fiyatları 2024

  Dört boyutlu ultrason sayesinde hem bebeğin hem de rahmin detaylı olarak görüntülenmesi mümkün olur. Böylece heyecanlı çiftler ve aileler erkenden bebekleri ile tanışabilirler. Bebeklerinin yüzlerini, kol ve bacak hareketlerini, hatta mimiklerini bile görebilirler. Buna ek olarak dört boyutlu ultrason sayesinde bebekteki kromozom anormalliği ihtimalleri de araştırılabilir. Bazı durumlarda rahimde yer alan miyom veya polip gibi kitlelerin de araştırması yapılabilir. Dört boyutlu ultrason fiyatları klinikten kliniğe değişiklik gösterebilmektedir.

  Antalya 4 boyutlu ultrason fiyatları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button