Antalya Lazerle Menopoz Tedavisi

  Lazerle menopoz tedavisi Antalya, menopoz döneminde ortaya çıkan ve bireyin cinsel yaşamını olumsuz etkileyen vajinal kuruluk ,atrofi gibi problemleri ortadan kaldırmak, bireyin hayat kalitesini arttırmak için yapılan tedavidir. Vajina içerisinde, cinsel uyarılmayla birlikte vajinanın ıslanmasını ve cinsel birleşmenin daha kolay gerçekleşmesini sağlayan özel dokular vardır. Bu dokular gerek yaşın ilerlemesi gerekse de menopoza bağlı hormon değişimleri sebebiyle gerektiği gibi çalışamazlar.

  Buna bağlı olarak da cinsel birlikteliklerin keyifsiz ve ağrılı geçmesine yol açan vajinal kuruluk gibi sorunlar meydana gelir. Vajinal kuruluk veya vajinada kuruluk olarak bilinen bu durum, lazerle menopoz tedavisi kapsamında ortadan kaldırılabilmektedir. Bu yüzden bahsi geçen tedavi lazerle vajinal kuruluk tedavisi olarak da bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle menopoz tedavisi nasıl olur?’’, ‘’Lazerle menopoz tedavisi kimlere yapılabilir?’’, ‘’Lazerle menopoz tedavisinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Lazerle vajinal kuruluk tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle menopoz tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle Menopoz Tedavisi Nedir?

  Lazerle menopoz tedavisi, menopoza bağlı ortaya çıkan vajinal kuruluğu ve vajinal kuruluğun yol açtığı olumsuz durumları gidermek için yapılan özel bir uygulamadır. Bu tedavi cerrahi işlemlere gerek kalmadan, ağrısız ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu yüzden menopoza bağlı vajinal kuruluktan şikayetçi olan kadınlar lazerle menopoz tedavisini sık sık tercih etmektedir. 

  Menopoz Nedir?

  Menopoz, yumurtlama özelliğinin yitirilmesi ve adet kanamalarının durmasıyla birlikte girilen dönemdir. Menopoza giren kadınların bedenlerinde birtakım değişimler meydana gelir. Bazı hormonların salgılanma oranı önemli ölçüde düşer. Bu da kadın bedeninin işleyişi ile ilgili bazı sorunlara yol açar. Bu sorunlar arasında anksiyete, sinirlilik, vajinal kuruluk ve gece terlemeleri yer alabilir. 

  Menopoza Neden Girilir?

  Kadınların belli bir yaştan sonra menopoz dönemine girmesi gayet beklendik ve normal bir durumdur. Yani eğer erken menopoz gibi bir durum söz konusu değilse menopoza girmek bir sağlık sorunu olarak nitelendirilmez. Yumurtalıklar bir süre sonra rezervlerini tüketir ve yumurtlama işlevlerini kaybederler. Bu da doğal olarak menopoza girilmesiyle sonuçlanır. 

  Menopoz Belirtileri Nelerdir?

  Menopoz belirtileri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Menopoza giriş sürecinde adet düzensizliği ve menopoza girdikten sonra adet kanamalarının tamamen kesilmesi.
  • Sıcak basması.
  • Vajinal kuruluk.
  • Cinsel isteksizlik.
  • Dikkat dağınıklığı.
  • Anksiyete ve sinirlilik hali.
  • Kilo alımı.
  • Meme dokularında küçülme ve ağrı.
  • Saç dökülmesi.
  • Cilt kuruluğu.
  • Gece terlemeleri.
  • Uyku sorunları.

  Menopoz belirtileri genel olarak bu şekilde özetlenebilir. 

  Lazerle Menopoz Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle menopoz tedavisi, menopoza bağlı olarak vajinal kuruluk şikayetine sahip olan ve bu şikayet sebebiyle cinsel yaşamında sorunlar meydana gelen kadınlara yapılabilir. Bu tedavi için özel bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğer bireyin sağlık durumu tedavi için müsaitse lazerle menopoz tedavisi yapılabilmektedir. 

  Lazerle Menopoz Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle menopoz tedavisinin avantajları şunlardır:

  • Vajinal kuruluğun ortadan kaldırılması için son derece etkilidir.
  • Cerrahi içermez.
  • Anesteziye gerek yoktur, ağrısız bir tedavidir.
  • İşlemden hemen sonra günlük yaşama dönülebilir.
  • Son derece hızlı ve güvenli bir tedavidir.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilir.
  • Alternatif uygulamalara kıyasla daha hesaplıdır.
  • Gelişmiş ve modern bir uygulamadır.

  Lazerle menopoz tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Menopoz Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle menopoz tedavisi, 20 ila 30 dakika kadar süren 3 seans şeklinde yapılmaktadır. Ancak bazı bireylerde seans sayısı daha az veya daha çok olabilmektedir. Doktorunuz konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Menopoz Tedavisi Nasıl Olur?

  Lazerle menopoz tedavisi öncesinde hedef bölgelere, ağrı eşiği düşük olan bireylerin rahatsızlık hissi duymaması için ağrı kesici etkili krem uygulanır. Daha sonra ise vajina içerisine, ince yapılı bir lazer probu yerleştirilir. Bu lazer probundan, hedef dokulara lazer atımları gönderilir. Böylece dokular uyarılmış ve iyileşme mekanizmaları aktifleştirilmiş olur.

  Lazerle Menopoz Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar tedavinin ardından günlük yaşamlarına dönebilirler. Herhangi bir ilaç kullanmalarına veya yatarak dinlenmelerine gerek yoktur. Tedavi ile amaçlanan doku yenilenmesinin etkileri yaklaşık 2 hafta içerisinde kendisini göstermeye başlar.

  Antalya Lazerle Menopoz Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya lazerle menopoz tedavisi fiyatları ve lazerle vajinal kuruluk tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Call Now Button