Genital Siğil Tedavisi Antalya (HPV) 

  Cinsel yolla bulaşan hastalıklar hem kadınlar hem de erkekler için oldukça tehlikelidirler. Bu yüzden cinsel birliktelikler sırasında korunmayı ve diğer çeşitli önlemleri almayı unutmamak gerekir. Cinsel yolla bulaşan bazı hastalıkların aşıları mevcuttur. Mümkün mertebe aktif bir cinsel yaşama sahip olmadan önce bu aşıların yaptırılması önerilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında en sık karşılaşılanlardan biri de genital siğil hastalığıdır. Bu hastalık HPV isimli virüs sebebi ile meydana gelir. Bu virüsün birçok türü vardır. HPV virüsünün bazı türleri, kadınlarda rahim ağzı kanseri gibi çok ciddi hastalıklara yol açabilmektedir. HPV virüsü genelde kendisini cinsel bölgelerde görülen siğiller ile gösterir. Bu siğillerin büyüklüğü ve sayıları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Günümüzde, HPV virüsünün yol açtığı genital siğiller çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Bu yöntemler genel olarak genital siğil tedavisi Antalya başlığı altında toplanırlar. Yazımızın devamını inceleyerek hem HPV hem de genital siğil tedavisi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Antalya genital siğil tedavisi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  HPV Nedir?

  Açılımı Human Papilloma Virüs olan HPV, birçok farklı türü bulunan ve cinsel yolla bulaşan bir virüs çeşididir. HPV virüsü vücuda alındıktan sonra bir süre hiçbir belirtiye yol açmayabilir. Bu süre bazen yılları bulabilmektedir. HPV virüsünün bazı türleri rahim ağzı kanserine yol açabilir. Bu yüzden kadınlara mümkünse HPV aşısı olmaları önerilir. Eğer kişi çoktan HPV virüsü ile taşıyorsa tedavilerini aksatmamalı, kesinlikle ihmal etmemelidir. HPV virüsleri, genital bölgede siğil oluşumuna yol açarlar. Bunlar genital siğil olarak bilinirler.

  Genital Siğil Nedir?

  Genital siğil, HPV virüsünün bazı türleri sebebi ile hastaların genital bölgelerinde oluşan kahve renginde, kaşıntı ve rahatsızlık verici yapılardır. Hem kadınların hem de erkeklerin genital bölgelerinde oluşabilirler. Bilinen 200 HPV virüsünün 40 tanesi genital siğil oluşumuna yol açmaktadır. Genelde ten renginde veya kahverengi tonlarında olan bu siğiller, farklı sayılarda ve büyüklüklerde olabilirler. Bazı siğiller kadınların genital bölgesinin iç kısımlarında da oluşabilir. Bu siğiller cinsel ilişki sırasında ağrı ve rahatsızlık hissine yol açabilirler. Bazı durumlarda kanayabilirler. Yine cinsel bölgenin iç kısımlarında oluşan bazı siğil türleri kanser riski taşıyor olabilir.

  Genital Siğil Belirtileri Nelerdir?

  Genital siğiller çoğu hastada bir belirtiye yol açmazlar. Yalnızca genital bölgede görülen siğillerin varlığı söz konusudur. Bu siğiller kaşıntıya ve rahatsızlığa yol açabilirler. Cinsel birliktelikler sırasında ağrıya ve kanamaya sebep olabilirler. Bazı genital siğilleri teşhis etmek zordur. Çünkü bazı siğiller genital bölgenin iç kısımlarında oluşurlar. Hasta bu siğilleri fark etmediği için doktora danışmaz. Bu siğiller genelde tesadüfen teşhis edilirler.

  Genital siğillerden şüphelenen kadınlar, rahim ağzı kanseri gibi hastalıklardan korunabilmek adına vakit kaybetmeden bir kadın doğum uzmanı ile görüşmelidirler.

  HPV Nasıl Bulaşır?

  HPV virüsü genelde ten teması ile bulaşır. Siğilin bulunduğu genital organ, henüz enfekte olmamış kişinin ağız, makat, penis veya vajinası ile temas ederse HPV virüsü bulaşabilir. HPV’nin öpüşme ile bulaştığı yönünde bilimsel bir kanıt yoktur. Yani virüs genelde ten teması ile bulaşır.

  Genital Siğil Tedavisi Antalya Nasıl Yapılır?

  Genital siğil tedavisi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tedavinin kapsamını ve şeklini belirleyen şey genelde hastanın talepleridir. Genital siğiller genelde sıvı nitrojenle dondurma veya yakılma işlemleri ile tedavi edilirler. Buna ek olarak genital siğil kremleri de tedavi sürecinde tercih edilebilmektedir.

  HPV Tedavisi Nasıl Yapılır?

  HPV tedavisi, genital siğillerin yakılmaları, dondurulmaları veya cerrahi müdahale ile alınmaları şeklinde yapılabilir. Genital siğil taşıyan kadınlar, rahim ağzı kanseri gibi tehlikelere karşı düzenli doktor kontrolü ile takip edilebilirler. Böylece önleyici uygulamalara başvurulabilir veya gerektiği durumlarda kanser tedavisine erkenden başlanabilir. Kanser hastalıklarında erken teşhisin ve erken tedavinin hayat kurtardığını kesinlikle unutmamak gerekir.Bu hastalara gerekirse Antalya kolposkopi ve Rahim ağzından biyopsi işlemi yapmak gerekebilir.

  Antalya Genital Siğil Tedavisi Fiyatları

  HPV virüsü, cinsel yolla bulaşan virüsler arasında en sık karşılaşılan virüstür. Bazı türleri cinsel bölgede siğil oluşumuna yol açabilir. Bu siğiller kaşıntı ve cinsel ilişki sırasında rahatsızlık hissi gibi belirtilere yol açabilirler. Genital siğil tedavisi hastaya özel planlanan özel uygulamalarla yapılır. Bu yüzden genital siğil tedavisi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Antalya genital siğil tedavisi ve HPV tedavisi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button