Antalya Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi Antalya, idrar kesesinin çevresinde yer alan ve yıpranmalarıyla birlikte idrar kaçırma gibi sorunlara yol açan dokuların, özel lazer uygulamalarıyla onarılmaları için yapılan tedavidir. İdrar torbası veya idrar kesesi olarak bilinen organın çevresinde, bu organın sabit bir konuma sahip olmasını ve işlevlerini ideal bir şekilde yerine getirmesini sağlayan özel bağ dokular yer alır. Bu dokular zaman içerisinde kronik kabızlık, kronik öksürük, zorlu doğum ve ilerleyen yaş gibi faktörler sebebiyle karın içi basıncının kronik artmasına bağlı olarak yıpranırlar.

  Buna bağlı olarak da idrar kaçırma gibi son derece rahatsız edici problemler meydana gelir. Özgüven azalmasına ve sık enfeksiyonlara yol açar. Lazerle idrar kaçırma tedavisi, bahsi geçen dokuların onarılabilmesi ve idrar kaçırma sorunun ortadan kaldırılabilmesi için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’İdrar kaçırma tedavisi için hangi doktora gidilir?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Kadınlarda idrar kaçırma sebepleri nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Antalya lazerle idrar kaçırma tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, idrar kesesinin ideal bir konuma sahip olmasını ve sorunsuz bir şekilde görevini yerine getirmesini sağlayan dokuların onarılabilmesi için yapılan tedavidir. Lazer tedavileri, uygulandıkları bölgedeki dokuların kolajen sentezini arttırır ve yenilenme süreçlerini desteklerler. Böylece dokular hızlı bir şekilde yenilenir ve görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmeye başlarlar. Lazerle idrar kaçırma tedavisinde de idrar kesesi çevresindeki dokuların yenilenmesi ve idrar kaçırma gibi sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. 

  Kadınlarda İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir?

  Kadınlarda idrar kaçırma nedenleri arasında şunlar yer alabilir:

  • Zorlu doğumlar.
  • İlerleyen yaşa bağlı doku yıpranması.
  • Vajinal enfeksiyonlar.
  • İdrar yolu enfeksiyonları.
  • Mesane taşı.
  • Hormon değişimleri.
  • Bazı sinir sistemi hastalıkları.
  • Mesane enfeksiyonları.

  Kadınlarda idrar kaçırma sebepleri bu şekilde sıralanabilir. 

  Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorunu Nasıl Geçer?

  Kadınlarda idrar kaçırma sorunu pek çok sebepten ortaya çıkabilmektedir. Eğer idrar kaçırma sorununun nedeni herhangi bir enfeksiyon hastalığı ise doktor tarafından reçete edilen antibiyotikler ile tedavi sağlanabilir ve idrar kaçırma sorunu son bulabilir. Eğer idrar kaçırma sorunu önerilmeyen alışkanlıklar sebebiyle ortaya çıkıyorsa bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapılabilir. Hormonlar ve sinir sistemi ile ilgili hastalıklarda da idrar kaçırma sorununu gidermeye yönelik çeşitli tedavilere başvurulabilir. En sık idrar kaçırma nedenleri arasında dokuların, zorlu doğumlar ve ilerleyen yaş gibi etmenlerden zayıflaması, yıpranması yer almaktadır. Bu nedenden ortaya çıkan idrar kaçırma problemi, günümüzde özel lazer tedavileri ile ağrısız bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

  İdrar Kaçırma Sorunu İçin Hangi Doktora Gidilir?

  İdrar kaçırma sorununun hangi nedenden ortaya çıktığını belirlenmesi ve bu nedene yönelik özel tedaviler gerçekleşebilmesi için özellikle genital estetik ve pelvik taban cerrahileriyle ilgilenen bir kadın doğum uzmanı ile görüşülmelidir. Bu yüzden idrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlar en yakın zamanda, bir kadın hastalıkları doktoru ile iletişime geçmelidir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ağrılı Mı?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi ağrılı bir uygulama değildir. Uygulama sırasında hedef dokularda hafif bir ısı artışı veya karıncalanma hissedilebilir. Bu his her ne kadar ağrıya yol açmasa da bazı hastalar için rahatsız edici olabilir. Bu yüzden işlem öncesinde vajina içerisine ağrı kesici etkili krem uygulanır. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi hemen hemen 20 dakika kadar sürer. Bu süre içerisinde planlanan tüm işlemler tamamlanmış olur.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi hasta açısından son derece kolay ve konforludur. Tedavi sırasında vajina içerisine, lazer cihazının ince probu yerleştirilir. Bu probun üzerinden, dozu doktor tarafından özel olarak ayarlanmış lazer atımları çıkar. Bahsi geçen lazer atımları hedef dokuların iyileşme ve yenilenme mekanizmalarını aktifleştirir. Kolajen doku sentezlerini destekler. Böylece dokular hızlı bir şekilde yenilenir.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi yaptıran kadınlar tedavinin ardından günlük yaşamlarına dönerler. Tedaviden sonra herhangi bir ilaç kullanmalarına gerek yoktur. Yatarak dinlenmeleri de gerekmediği için iş yaşamlarına ve sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

  Antalya Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Call Now Button