Vajinismus Antalya

  Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olabilmek; kişinin hem kendisi hem de partneri için oldukça önemlidir. Ancak Türkiye gibi bazı ülkelerde sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak, özellikle de kadınlar için oldukça zordur. Bunun sebebi bazı kültürlerde kadınların cinselliğinin bastırılması ve bunun bir tabu olarak sunulmasıdır. Bu durum yüzünden vajinismus Antalya, ülkemizde kadınlar arasında en sık rastlanan cinsel problemler arasında yer alır. Vajinismus olan hasta, her ne kadar cinsel birliktelikte bulunmayı arzulasa da istemsiz olarak kendisini kastığı için birleşme gerçekleşmez. Bu da tekrarlandığı takdirde çiftler arasında gerginliklere yol açabilir. Kadınlar gerek eşlerinin gerekse de çevrelerinin ısrarları sebebi ile kendilerini baskı altında hissedebilirler. Bu da vajinismusu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. Vajinismus tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Tedavi sürecinde hem fizyolojik olarak hem de psikolojik olarak hastanın değerlendirilmesi gerekir. Böylece vajinismusa sebep olan problemler saptanabilir ve bu problemler sırası ile aşılabilir. Antalya vajinismus tedavisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Vajinismus Nedir?

  Vajinismus; kadınların, isteseler dahi cinsel birliktelikte bulunmalarını engelleyen bir cinsel işlev bozukluğudur. Bu hastalığa sahip olan kadınlar, penisin vajinaya girişi sırasında kendilerini istemsizce kasarlar. Bu da ilişkiyi neredeyse imkansız hale getirir. Bahsi geçen kasılma hem fizyolojik hem de psikolojik temelli olabilmektedir.

  Vajinismus Neden Olur?

  Vajinismus birçok sebepten ortaya çıkabilir. Bu sebepler fizyolojik (yapısal) sebepler ve psikolojik sebepler olarak ikiye ayrılırlar.

  Vajinismusun psikolojik ve sosyokültürel sebepleri arasında şunlar yer alır:

  • Cinselliğin özellikle kadınlar için bir tabu olarak sunulması.
  • Küçük yaşlardan itibaren kadınlara aşılanan ‘’bekaretini kaybetme’’ korkusu.
  • Daha önce cinsel istismara uğramış olmak.
  • Geçmişte yaşanan travmatik bir cinsel birliktelik.
  • Kadının kendi bedeni ile barışık olmaması.
  • Kaygı bozukluğu ve stres.

  Vajinismusun fizyolojik temelli sebepleri arasında ise şunlar vardır:

  • Pelvik enfeksiyonlar.
  • Hymende (kızlık zarında) yapısal bozukluklar.
  • Vajinal mantarlar.
  • Vulvar vestibulit sendrom.
  • Bartholin kisti.

  Vajinismus bu sebeplerden biri veya birden fazlası sebebi ile meydana gelebilmektedir.

  Vajinismus Nasıl Anlaşılır?

  Cinsel birliktelikten başka insanlara mantıksız gelecek şekilde korku duyan, cinsel birleşme gerçekleşecekken kendilerini istemsizce sıkan ve kasan kadınlar vajinismus olduklarından şüphelenebilirler. Bunlara ek olarak bazı vajinismus vakalarında cinsel birleşme zorlayarak ve ağrı içerisinde gerçekleşebilir. Bu da ideal olmayan bir durumdur, vajina ve penis açısından oldukça tehlikelidir. Genel olarak bahsetmek gerekirse penisin vajinaya girişi sırasında kendisini aşırı derecede sıkan, ‘’ön sevişme’’ olarak tabir edilen süreçten birleşme sürecine geçerken korku duyan kadınlarda vajinismus olabilir.

  Vajinismus Antalya Tedavi Edilebilir Mi?

  Vajinismus, tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Ancak tedavi süreci için farklı yaklaşımlar gerekebilir. Bu yaklaşımlar disiplinler arası çalışma ile planlanır ve gerçekleşir. Yani tıbbın birden fazla dalından yararlanılarak yapılırlar. Vajinismusa sebep olan sorunların doğru bir şekilde tespit edilmesi ve doğru bir tedavi yaklaşımının seçilmesi ile vajinismus kolayca tedavi edilebilmektedir.

  Vajinismus Tedavisi Antalya Nasıl Yapılır?

  Vajinismus tedavisi, kadın doğum uzmanları ve çeşitli tıp dallarında uzman kişiler tarafından hastaya özel olarak planlanır. Bu tedavinin mümkün olabilmesi için, hastaya özel planlanması şarttır. Çünkü vajinismus sebepleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tedaviye geçilmeden önce detaylı bir jinekoloji muayenesi yapılır. Bu muayene sırasında vajinismusa sebep olabilecek fizyolojik etmenler değerlendirilir. Eğer fizyolojik bir problem bulunuyorsa bu problemler, çeşitli jinekoloji uygulamaları ile ortadan kaldırılır. Vajinismus en sık vulvar vestubilit sendromuyla karıştırılır. Ayırıcı tanıda bu rahatsızlığın ekartasyonu çok önemlidir. Antalya vajinismus tedavisi olarak çok özel bir tedavi sistemi planladık. Tek seansta vajinismus tedavisi bu sebeple mümkündür. Bu tedavi yönteminin haricinde hastaya uygunluğuna göre Antalya cinsel terapi sertifikası olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen tarafından sizlere özel cinsel terapi seansları da düzenlenebilir. Hangi tedavinin hangi hastaya uygun olduğunu size doktorunuz ilk muayene sonrasında söyleyecektir.

  Antalya Vajinismus Fiyatları 2024

  Vajinismus kadınlar arasında oldukça sık rastlanan bir hastalıktır. İlişkiye girememe ve ilk gece korkusu bazen vajinismus kaynaklı olabilir. Bu hastalıkta, cinsel birliktelik sırasında kadının kendisini istemsiz olarak kasması sebebi ile birleşme gerçekleşmez. Bu da çiftler arasında çeşitli problemlere yol açabilir. Kadınlar cinsel birlikteliğin gerçekleşmemesi sebebi ile kendilerini suçlayabilirler. Bu süreçte çiftlerden her ikisinin de psikolojisi olumsuz yönde etkilenebilir. Günümüzde farklı tıp alanlarının birlikte çalışması ile vajinismusun tedavi edilmesi mümkündür. Bu tedaviler kişiye özel olarak planlanırlar. Dolayısı ile vajinismus tedavisi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Antalya vajinismus tedavisi ücreti ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button