Antalya Gebelik Öncesi Danışma 

  Çocuk sahibi olmaya karar vermek çiftler için çok önemli bir karardır. Bu karar sürecinde ekonomik imkânlarını, çocuk yetiştirip yetiştiremeyeceklerini ve daha birçok konuyu detaylıca değerlendirirler. Bu değerlendirmelere sağlık konusu da mutlaka eklenmelidir. Çünkü gebeliğin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için annenin de sağlıklı bir bedene sahip olması ve gebelik boyunca sağlığını koruması gerekir. Bu da gebelik öncesi danışma, gebelik takibi ve iyi bir doğum planlaması ile mümkün olur.

  Gebelik öncesi danışmanlık hizmeti ile anne adayı, gebelikle ilgili süreçler hakkında detaylı olarak bilgilendirilir. Beslenme düzeni ve yaşam tarzı ile ilgili düzenlemelerde ve tavsiyelerde bulunulur. Gebelik sırasında ortaya çıkabilecek hastalıklar hakkında bilgi verilir. Gebelik öncesinde var olan hastalıkların, gebeliği etkileyip etkilemeyeceği değerlendirilir. Böylece hamilelik sağlıklı bir şekilde gerçekleşir ve ideal bir şekilde devam eder.

  Gebelik öncesi danışmanlık hizmeti hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Gebelik Öncesi Danışma Nedir?

  Gebelik öncesi danışma; gebeliğin sağlıklı bir şekilde başlayıp devam edebilmesi için anne adayının, uzmanlar tarafından yönlendirilmesidir. Böylece anne adayı, gebelik sırasında karşılaşabileceği pürüzler ve sorunlar hakkında bilinçlendirilmiş olur. Gebeliğe fiziksel ve psikolojik olarak hazırlanabilmesi için tüm imkanlar sevk edilir. Gerektiği takdirde beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzları, gebeliğe uygun bir şekilde düzenlenir. Anne adayı; gebelik takibi, doğal doğum, sezaryen doğum ve diğer önemli konular hakkında bilgilendirilir. Eğer anne adayı doğal doğum yapmak istiyorsa, erkenden kendisini hazırlayabilmesi için tavsiyelerde bulunulur.

  Erken Gebelik Problemleri Nelerdir?

  Gebeliğin erken belirtilerini herkes çok iyi bilir. Bu belirtiler arasında kişinin kendisini sürekli yorgun hissetmesi, midesinin bulanması ve baş dönmesi gibi şikâyetler yer alır. Gebeliğin başlarında bazı kanamalar görülebilir. Anne adayı, gebelik öncesi danışmanlık hizmeti ile bu tarz konular hakkında bilgilendirilir. Böylece gebelikte karşılaşabileceği sorunlar için hazırlıklı olur. Gebeliği tehlikeye atabilecek konular hakkında bilinçlendirilir. Gebelik öncesi danışma hizmeti almış olan anne adayları, gebelik sürecini çok daha kolay ve rahat geçirmektedir.

  Gebelik Öncesi Danışmanlık Neden Gereklidir? Gebelik Öncesi Danışmanın Amaçları Nelerdir?

  Gebelik öncesi danışmanlığı önemli kılan birçok faktör vardır. Bu faktörlerin hepsi başlı başına önemlidir ve hiçbir şekilde hafife alınmamalıdırlar. Gebelik özel olduğu kadar zorlu da bir süreçtir. Bu sürece mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmak gerek anne adayının sağlığı gerekse de gebeliğin devamı için çok önemlidir. Gebelik öncesi danışma amaçları arasında şunlar yer alır:

  • Anne adayının kronik hastalıklar açısından detaylıca değerlendirilmesi.
  • Anne adayının ilaç kullanımlarının gebeliğe zarar vermeyecek şekilde düzenlenmesi.
  • Beslenme düzenin ve yaşam tarzının; gebelik için yeniden şekillendirilmesi.
  • Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkların bırakılabilmesi için bilgilendirme ve destek.
  • Anne adayının erken gebelik problemleri, gebelik ve doğum gibi konular hakkında bilgilendirilmesi.
  • Rahim yapısının gebelik açısından değerlendirilmesi.

  Bunlara ek olarak gebelik öncesi danışma sürecinde; birçok kan ve idrar testi, ultrasonla görüntüleme incelemeleri yapılabilir. Bunların tamamı, anne adayının gebeliğe uygunluğunu değerlendirmek ve bu uygunluğu mümkün olan en iyi seviyede tutabilmek için yapılır.

  Gebelik Öncesi Danışmanlık Nasıl Yapılır?

  Gebelik öncesi danışmanlık sırasında öncelikle anne adayı detaylı olarak bilgilendirilir. Baba adayı da istediği takdirde bu sürece katılabilir. Bilgilendirmelerden sonra anne adayının sağlığı değerlendirilir. Çeşitli testler ve tetkikler uygulanır. Olası hastalıklar kayıt altına alınır. İlaç kullanımı varsa ilaçlar gebeliğe zarar vermeyecek şekilde yeniden düzenlenir. Anne adayı bulaşıcı bir hastalık taşıyorsa bu hastalığın bebeği en az seviyede etkilemesi için tüm tıbbi imkânlar sevk edilir. Yine bu süreç sırasında anne adayının beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı; hem kendi sağlığı hem de bebeğin sağlığı için yeniden şekillendirilir.

  Bu süreçte annenin doğal doğuma hazırlık gibi süreçlere de başlaması mümkündür. Gebelik öncesi danışmanlık sayesinde bu gibi hazırlıklar da erkenden başlayabilir.

  Gebelik Öncesi Danışma Fiyatları Antalya

  Gebelik öncesi danışma; gebeliğin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi ve bebeğin sıkıntısız bir şekilde dünyaya gelebilmesi açısından çok önemlidir. Bu danışmanlık hizmeti sırasında anne adayı, birçok konuda bilgilendirilir. Gebeliği ve kendi sağlığını tehlikeye atabilecek durumlar konusunda uyarılır. Anne adayı birçok hastalık açısından değerlendirilir. Böylece gebeliğe en iyi şekilde hazırlanması sağlanır. Tüm bu uygulamalar kişiye özel olarak planlanır ve gerçekleştirilir. Bu yüzden gebelik öncesi danışma fiyatları değişiklik gösterebilir.

  Antalya gebelik öncesi danışma ücreti ve diğer konular hakkında bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button