Antalya Lazerle Çatlak Tedavisi

  Lazerle çatlak tedavisi Antalya, cilt yüzeylerinde; ani kilo değişimi ve ilerleyen yaş gibi sebeplerden meydana gelen çatlakları ortadan kaldırmak için yapılan lazer tedavisidir. Cilt, farklı katmanlardan oluşan, vücudun en büyük organıdır. Bu katmanlar cilt yüzeyinin sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olabilmesi için birlikte çalışırlar. Ancak bazı durumlarda, cildin kendi iyileşme mekanizmaları, cilt yüzeyinde meydana gelen değişimleri ve yıpranmaları onarmaya yetmez.

  Bu mekanizmaların, dış faktörler tarafından uyarılması ve harekete geçirilmesi gerekir. Lazerle çatlak tedavisi de bu amaç doğrultusunda yapılır. Böylece cildin çeşitli bölgelerinde meydana gelen çatlaklar ve yıpranmalar ortadan kaldırılır. Çok daha pürüzsüz ve genç bir cilt görünümü elde edilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle çatlak tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle cilt çatlakları tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle çatlak tedavisinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Cilt yüzeyi neden çatlar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle çatlak tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Çatlak Tedavisi Nedir?

  Lazerle çatlak tedavisi, cilt yüzeylerinde görülen çatlakların, cerrahiye gerek kalmadan ortadan kaldırılması ve cildin pürüzsüz bir görünüm kazanması için yapılan tedavi uygulamasıdır. Lazer tedavileri sırasında, cilt yüzeylerine gönderilen lazer atımları, cildin iyileşme mekanizmalarını aktifleştirir. Bunu cildin kolajen doku üretimini arttırarak yaparlar. Kolajen sentezinin artmasıyla birlikte cilt dokusu; yüzeyinde meydana gelen sarkmaları ve çatlakları gidermek için aktif bir şekilde çalışmaya başlar. Böylece zaman içerisinde çok daha pürüzsüz ve genç bir cilt görünümü elde edilir. 

  Cilt Çatlakları Neden Olur?

  Cilt çatlakları şu gibi nedenlerden ortaya çıkabilir:

  • Hormon değişimleri.
  • İlerleyen yaş.
  • Ani bir şekilde kilo almak ve vermek.
  • Sigara kullanımı.
  • Zararlı ve önerilmeyen beslenme alışkanlıkları.

  Cilt çatlakları bahsi geçen nedenler sebebiyle ortaya çıkabilirler. 

  Cilt Çatlakları Nasıl Geçer?

  Cilt çatlaklarını ortadan kaldırmak ve pürüzsüz bir cilt görünümü meydana getirmek amacıyla yapılan pek çok uygulama vardır. Bu uygulamalar arasında mezoterapi, dermapen tedavileri ve çeşitli bakım uygulamaları yer alır. Ancak cilt çatlağı tedavisinde kullanılan en etkili ve en modern yöntem lazer tedavisidir. Lazer ile cilt çatlağı tedavisi sayesinde, diğer uygulamalara kıyasla daha hızlı ve etkili bir şekilde cilt çatlaklarından kurtulmak mümkündür. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle çatlak tedavisi genel olarak iki amaç doğrultusunda yapılır. Bu amaçlardan ilki, cildin doğal iyileşme ve yenilenme mekanizmalarını aktif hale getirmektir. İkincisi ise cildin yenilenmesini, cilt çatlaklarının ortadan kaldırılmasını ve cildin genç bir görünüm kazanmasını sağlamaktır. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Lazerle çatlak tedavisi tüm cilt yüzeylerine uygulanabilir. Ancak en sık kalça ve bacak geçişlerine, karın bölgesine, dekolte ve boyun bölgesine uygulanır. Aynı şekilde kol ve baldır bölgelerine de uygulanması mümkündür. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle çatlak tedavisi yaklaşık 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanır. Bu uygulama genelde 2 ila 5 seans halinde yapılmaktadır. Çatlak tedavisinin yapılacağı bölge, çatlakların durumu ve yoğunluğu gibi faktörler seans sayısını etkileyebilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecek ve ideal seans sayısını sizinle birlikte belirleyecektir. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Olur?

  Lazerle çatlak tedavisi kapsamında, öncelikle tedavinin uygulanacağı bölgeler ve tedavinin kaç seans boyunca süreceği gibi detaylar belirlenir. Daha sonra ise tedaviye geçilir. Tedavi sırasında, ağrı eşiği düşük olan bireyler için uygulama bölgesine ağrı kesici etkili krem sürülebilir. Krem etkisini gösterdikten sonra ise lazer uygulamasına geçilir. Doktor, öncelikle lazer cihazı üzerinde doz ayarlaması yapar. Böylece cilde gönderilen lazer atımları yalnızca hedeflenen cilt katmanlarına etki eder. Daha sonra ise lazer cihazının probu ile hedef bölgelere kontrollü lazer atışları yapılır. Böylece tedavi tamamlanmış olur. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle çatlak tedavisi yaptıran kadınlar, tedavinin hemen ardından taburcu olup günlük yaşamlarına dönebilirler. Tedavi sonrasında, uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu kızarıklıklar, herhangi bir ilaç kullanımına gerek kalmadan, birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçerler. Hastalara bir süre boyunca uygulama bölgesinin direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamasına dikkat etmeleri tavsiye edilir. 

  Antalya Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları 2024

  Antalya lazerle çatlak tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Call Now Button