Antalya Cinsel Problemler ve Cinsel Danışmanlık 

  Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak yetişkinlerin hep bedensel sağlıkları hem de psikolojileri için oldukça önemlidir. Cinsel yaşamın sağlıklı bir düzene ve işleyişe sahip olmasının; kişilerin hormon dengeleri ve stres seviyeleri üzerinde olumlu etkileri vardır. Ancak günümüzde birçok sebepten insanlar cinsel yaşamlarında problemler çekebilmektedir. Özellikle de cinselliğin eskiye kıyasla daha az tabu olduğu ve gayet doğal karşılandığı ülkemizde, insanlar cinsellikle ilgili problemleri hakkında konuşma fırsatı bulmuşlardır. Böylece ihtiyaçları olan tedavilere, danışmanlıklara ve yardımlara ulaşabilir hale gelmişlerdir. Cinsel işlev bozuklukları olarak da bilinen bu problemler hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilirler. Erkeklerde genelde sertleşememe ve erken boşalma problemleri görülürken kadınlarda ise orgazm olamama, vajinismus, cinsel isteksizlik gibi sorunlar görülür. Cinsel işlev bozuklukları, çeşitli tedavi yöntemleri ve danışmanlık hizmetleri ile düzeltilebilir, üstesinden gelinebilir.

  Antalya cinsel işlev bozukluğu tedavisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Cinsel Sorunlar Nelerdir?

  Cinsel işlev bozuklukları olarak da bilinen bu sorunlar; cinselliğin gerektiği gibi gerçekleşmesine engel olan, gerçekleştiği takdirde ise partnerlerden en az birinin tatmin olmasını engelleyen problemlerdir. Bu problemler kadınlar da olduğu gibi erkeklerde de görülebilirler.

  Cinsel sorunlar kişilerin psikolojilerini, bedensel sağlıklarını ve sosyal ilişkilerini olumsuz etkileyebilirler. Çiftler arasında anlaşmazlıklara, tartışmalara ve ayrılıklara yol açabilirler. Ancak bu durumdan korkmamak gerekir. Çünkü doğru bir teşhis ve tedavi yaklaşımı ile neredeyse tüm cinsel işlev bozuklukları tedavi edilebilmektedir.

  Erkeklerde Görülen Cinsel Sorunlar Nelerdir?

  Erkeklerde görülen cinsel sorunlar arasında en sık rastlanılanları şunlardır:

  • Prematüre ejakülasyon olarak da bilinen erken boşalma durumu.
  • Orgazm olamamak (boşalmada güçlük).
  • Cinsel isteksizlik.
  • Ereksiyon olamamak, ereksiyonu sürdürememek (sertleşme problemleri).

  Bunlara ek olarak erkeklerde farklı cinsel sorunlar da görülebilir.

  Kadınlarda Görülen Cinsel Sorunlar Nelerdir?

  Kadınlarda yaygın olarak karşılaşılan cinsel işlev bozuklukları arasında şunlar yer alır:

  • Vajinismus olarak ifade edilen ve cinsel birleşmeyi neredeyse imkânsız hale getiren rahatsızlık.
  • Cinsel isteksizlik.
  • Vajinal kuruluk, ilişki sırasında ağrı ve yanma, ‘’ıslanamama’’ problemleri.
  • Cinsel birlikteliklerden alınan hazzın azalması.
  • Orgazma ulaşamamak.

  Kadınlar, bunların dışında farklı cinsel işlev bozukluklarına da sahip olabilirler. Cinsel işlev bozukluklarından şüphelenen kadınlara vakit kaybetmeksizin bir kadın doğum uzmanı ile görüşmeleri önerilir. Böylece sağlıklı bir cinsel yaşam; dolayısı ile sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir partner ilişkisi mümkün olabilir.

  Cinsel Problemler Neden Olur?

  Cinsel problemler birçok farklı sebepten ortaya çıkabilirler. Bu sebepler genelde psikolojik temellidir. Ancak bazı durumlarda bedensel bir sıkıntı da cinsel işlev bozukluklarına yol açabilmektedir. Mesela rahimde bulunan miyom gibi kitleler cinsel birleşme sırasında ağrılara yol açabilmektedir. Yine bazı enfeksiyonlar, cinsel birleşme sırasında yanma ve haz alamama gibi durumlara sebep olabilir. Cinsel problemlerin hangi sebepten ortaya çıktığını öğrenebilmek ve bu sebepleri ortadan kaldırabilmek için detaylı bir muayene gerekir. Cinsel problemler yaşayan kadınlara mutlaka bir kadın doğum uzmanı ile görüşmeleri önerilir. Böylece birtakım fizyolojik sebeplerin araştırması yapılabilir, gerek görülürse tıbbın farklı uzmanlık alanları ile birlikte çalışılabilir.

  Cinsel Problemlerin Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Cinsel problemlerin tedavisi, farklı ve kişiye özel olarak planlanan birtakım yaklaşımlar gerektirir. Bu tedavi yaklaşımlarını hazırlayabilmek için tıbbın birçok farklı dalından yardım alınabilir. Kadın doğum uzmanları, kadınların bedenlerinde; cinsel ilişkiyi problemli kılan fizyolojik etmenleri araştırırlar. Bu etmenler arasında birçok kadın hastalığı yer alabilmektedir. Eğer cinsel sorunlar fizyolojik temelli ise tedavileri kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Sorunlar psikolojik sebeplerle ortaya çıkmışlar ise, Antalya cinsel terapi ve Antalya vajinismus tedavisi sertifikası almış ,bu konuda yüzlerce deneyimi olan Op Dr Mehmet Bekir ŞEN’den yardım alabilirsiniz. Böylece sağlıklı ve düzenli bir cinsel yaşama kavuşabilirsiniz. Konusunda uzman hekim olan Op Dr Mehmet Bekir Şen birçok hastasında özel bir yöntemle tek seansta vajinismus tedavisi sağlamış olup ,bu konuda hastalarına destek vermektedir. Uzun vadede ise belli periyotlarda seçili vajinismus hastalarına vajinismusda botoks tedavisi sağlamaktadır.

  Orgazm bozukluğu eğer organik bir sebeple oluyorsa. Altta yatan neden bulunur ve düzeltilir. Bu hastalara G shut ( G noktası büyütme , G spot augmentation) veya O shut (klitoral komplekse genital PRP ) işlemlerini muayenehanemizde lokal anestezi altında yapabilmekteyiz.

  Antalya G noktası büyütme işleminde genital bölge için özel olarak üretilmiş hyaluronik asit içeren dolgu maddesi lokal anestezi altında g noktası bölgesi etrafına uygulanır.

  O noktasına yaptığımız PRP (plateletten zengin plazma) uygulaması ise kişinin vücudundan alınan kanın özel bir yöntemle santrifüj edildikten sonra büyüme faktörleri ve trombositlerden zengin kısmının yani kanın plasma kısmının klitoris ve iç uyarıcı bölgelere enjeksiyonunu kapsar.

  Her iki yöntem de Antalya orgazm aşısı olarak hastanın bireysel durumuna göre değerlendirilir ve hastaya uygun şekilde planlanır.

   Cinsel Problemler ve Danışmanlık Antalya

  Cinsellik hem kadınlar hem de erkekler için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Vazgeçilmez olduğu kadar doğaldır da. Bu yüzden cinsel yaşamı etkileyen problemlerden utanmamak ve tedavileri konusunda çaba sarf etmek gerekir. Bu problemler çoğu zaman kişilerin psikolojilerini, beden sağlıklarını ve ilişkilerini olumsuz yönde etkilerler. Yani cinsel işlev bozukluklarını kesinlikle ihmal etmemek, halı altına süpürmemek gerekir. Günümüzde tıbbın farklı alanları ile birlikte yürütülen tedaviler sayesinde, neredeyse tüm cinsel işlev bozuklukları tedavi edilebilmektedir.

  Bu tedaviler kişiye özel olarak gerçekleşir, yani cinsel problemlerin tedavisi ve danışmanlık fiyatları değişiklik gösterebilir.

  Antalya vajinismus tedavisi fiyatları , Antalya orgazm olamama tedavisi fiyatları ve orgazm aşısı tedavi fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

  Cinsel işlev bozukluğu tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button