Antalya Lazerle Vajina Daraltma

  Lazerle vajina daraltma Antalya, vajinal kanalda yer alan dokuların yenilenmesi ve vajinal kanalın daraltılması için yapılan gelişmiş bir lazer tedavisidir. Vajina dar yapısını, sahip olduğu özel kas ve bağ dokulara borçludur. Böylece gerektiğinde cinsel birlikteliklere ve doğum gibi olaylara olanak sağlayacak kadar genişler ve daha sonra ise yeniden dar bir yapı kazanır. Ancak bahsi geçen özelleşmiş dokular zarar görürse vajinal kanal eski esnekliğini ve darlığını kaybeder.

  Buna bağlı olarak da vajina genişlemesi meydana gelir. Vajina genişlemesinin etkilerini, cinsel ilişkiler sırasında her iki partner de deneyimler. Vajina genişlemesi sonucu cinsel ilişkiler sırasında hissizlik, vajinal kuruluk, orgazm olamama ve daha pek çok sorun meydana gelebilir. Lazerle vajina daraltma hem vajinadaki genişlemeyi sonlandırmak hem de bahsi geçen sorunları ortadan kaldırmak için gerçekleştirilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajinoplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle vajinoplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma kimlere yapılır?’’ ve ‘’Lazerle vajinoplastinin avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle vajina daraltma hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Lazerle vajina daraltma, vajinal dokuların onarılması ve vajinanın daraltılması amacıyla yapılan, özel bir lazer tedavisidir. Vajina içerisinde yer alan, vajinanın esnek ve dar bir yapıya sahip olmasını sağlayan dokular zaman içerisinde yıpranırlar. Bu yıpranma sebebiyle vajinal kanalda genişleme meydana gelir. Böylece çiftlerden her ikisi de cinsel birleşmeler sırasında hissizlik gibi sorunlar deneyimleyebilir. Bireyin kendisinde vajinal kuruluk, cinsel isteksizlik ve orgazm olamama gibi problemler de ortaya çıkabilir. Lazerle vajina daraltma veya lazerle vajinoplasti olarak bilinen operasyon bu gibi sorunları gidermek için yapılır.

  Ameliyatsız Vajina Daraltma Nedir?

  Ameliyatsız vajina daraltma, herhangi bir cerrahi işleme veya anestezi uygulamasına gerek kalmadan yapılan özel bir uygulamadır. Bu uygulama sonrasında günlük yaşama devam etmek mümkündür. Cerrahi ile yapılan klasik vajina daraltma ameliyatlarının aksine herhangi bir iyileşme süresi yoktur.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesinin pek çok sebebi olabilir. Vajina genişlemesi nedenleri arasında en sık karşılaşılanları şunlardır:

  • Zorlu ve çoğul doğumlar sırasında vajinal dokular yıpranabilir ve vajina genişlemesi meydana gelebilir.
  • İlerleyen yaşa bağlı doku yıpranması.
  • Pelvik bölgede gerçekleşen cerrahi operasyonlar.
  • Kolajen doku rahatsızlıkları.

  Bu gibi etmenler vajinada genişlemeye neden olabilir. Sanılanın aksine cinsel ilişkilerin sayısı, büyük penisli biriyle birlikte olmak veya bu gibi faktörler vajina genişlemesine yol açmaz.

  Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma, 18 yaşını doldurmuş olan ve vajina genişlemesinden şikayetçi olan bireylere yapılabilmektedir.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Lazerle vajina daraltma işlemi vajinanın tamamına uygulanır. Cerrahi ile yapılan vajinoplasti operasyonu sırasında vajinal kanalın yalnızca 5 ila 6 santimetre içine kadar daraltma yapılabilmektedir.
  • Lazerle vajina daraltma işlemi son derece hızlı ve ağrısızdır.
  • Herhangi bir cerrahi işleme başvurulmaz.
  • İyileşme süreci yoktur, hastalar uygulamanın hemen ardından günlük yaşamlarına dönerler.
  • Vajinoplasti ameliyatının ardından 1 ay kadar cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir, bu süre lazerle vajina daraltma sonrası yalnızca 5 gündür.

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması ortalama 20 dakika içerisinde tamamlanır. Lazerle vajina daraltma uygulaması, sayısı hasta ve doktor tarafından birlikte kararlaştırılan seanslar halinde yapılmaktadır. Doktorunuz, vajinadaki genişlemenin şiddetine göre uygulanması gereken seans sayısı ile ilgili detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması hasta açısından kolay ve konforludur. Hastadan özel bir masaya uzanması istenir. Bu sırada vajina içerisine ağrı kesici krem uygulanır. Böylece işlem sırasında ortaya çıkan ısı hissi sebebiyle rahatsızlık duyulmaz. Daha sonra ise doktor lazer probunu vajina içine yerleştirir. 15 santimetreyi bulan ve ince bir yapıya sahip olan lazer probundan, doz ayarı özel olarak yapılmış lazer atımları çıkar. Bu lazer atımları vajinal dokuları uyarır ve iyileşme mekanizmalarını aktifleştirir.

  Lazerle Vajina Daraltma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle vajina daraltma yaptıran kadınlar işlemin ardından günlük yaşamlarına dönebilirler. Yalnızca ilk beş gün boyunca cinsel ilişkide bulunmamaları önerilir. Daha sonra ise cinsel yaşama da kaldığı yerden devam edilebilir. Lazerle vajina daraltma işleminin etkileri, tedaviyi takip eden 2 hafta içerisinde kolayca hissedilir boyutlara ulaşır.

  Antalya Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2024

  Antalya lazerle vajina daraltma fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Call Now Button