Labioplasti Antalya

  Vajina birçok dokunun birlikteliğinden meydana gelen ve kadınlar için çok önemli olan bir organdır. Bu dokular arasında vajinanın ön kısmında yer alan dudakları da yer alır. Kadın genital sisteminde  iç ve dış dudak olmak üzere iki çeşit dudak  bulunur. Bu dudaklar zaman içerisinde farklı faktörlere bağlı olarak yıpranabilir ve sarkabilirler. Vajina dudaklarında meydana gelen sarkmalar ve yıpranmalar, vajinanın görünümünü doğrudan etkiler.

  Zorlu doğumlar ve ileri yaş gibi faktörlerden meydana gelen vajina dudağı sarkması, vajinanın asimetrik ve estetik açıdan zayıf bir görünüme sahip olmasına yol açabilir. Bu hastaların yalnızca vajina görünümlerini değil, psikolojilerini ve cinsel hayatlarını da etkileyen bir durumdur. Labioplasti Antalya adı verilen iç dudak estetiği  uygulaması ile iç dudaklar hastanın talep ettiği görüntüye kavuşturulabilir. Vajina dudaklarındaki sarkmalar ve yıpranmalar giderilebilir; çok daha estetik ve düzenli bir görünüm oluşturulabilir. Labioplasti operasyonu ve diğer genital estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Genital bölge dudaklarına, hastanın taleplerine göre toplu, simetrik ve estetik açıdan çekici bir görünüm kazandırmak için yapılan uygulamaya labioplasti denir. Vajinanın dış kısmı vulva olarak isimlendirilir. Vulvada iç dudaklar yani ‘’labia minör’’ ve dış dudaklar yani ‘’labia majör’’ isimli vajina dudakları yer alır. Bu dudaklar; zorlu doğumlara, genetik faktörlere veya ilerleyen yaşa bağlı olarak sarkabilir. Dudaklarda şekil bozuklukları ve asimetriklikler meydana gelebilir. Labioplasti uygulaması tüm bu sorunları gidermek ve kişilerin arzu ettikleri vajina görünümüne kavuşmalarını sağlamak için yapılır.

  Labioplasti Antalya Neden Yapılır?

  Labioplasti; vajina dudaklarına meydana gelen sarkmaların, fazla deri parçalarının ve estetik kusurların giderilmesi için tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama genel estetik ölçütler ve hastaların talepleri ile şekillenir. Böylece vajina genç, sıkı, toplu ve estetik açıdan oldukça çekici bir görünüme kavuşur.

  Labioplasti Antalya Nasıl Yapılır?

  Labioplasti uygulamasından önce detaylı bir muayene ve planlama süreci vardır. Bu planlama sürecinde hastanın talepleri dinlenir. Vajina estetik açıdan değerlendirilir. Vajina dudaklarında yer alan kusurlar, sarkmalar ve fazlalıklar belirlenir. Tüm bu bulgular neticesinde vajina dudakları üzerinde gerçekleşecek olan operasyon planlanır.

  Labioplasti genel veya lokal anestezi altında gerçekleşebilen bir uygulamadır. Anestezinin şekline hastanın genel sağlık durumuna ve taleplerine göre karar verilir. Labioplasti ameliyatı sırasında hastanın vajina dudaklarında yer alan fazla deriler alınır. İç ve dış dudaklar çeşitli özel dikiş uygulamaları ile toparlanırlar. Küçük, simetrik ve estetik açıdan güzel bir hale getirilirler. Bu işlem sırasında kullanılan iplikler zaman içerisinde kendiliğinden eriyen özel bir yapıya sahiptirler. Yani sonrasında dikişlerin alınmasına gerek kalmaz. Muayenehane ortamında lokal anestezi altında yapılabilmesi büyük konfor sağlar. 

  Labioplasti Ameliyatı Antalya Kaç Saat Sürer?

  Labioplasti ameliyatı, operasyonun kapsamına göre hemen hemen 30 ila 40  dakika içerisinde son bulur. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Doktorunuz, ameliyat planlamasını yaptıktan sonra labioplasti uygulamanızın tahmini olarak kaç saat süreceği hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Eğer operasyon hastane ortamında yapıldıysa Labioplasti ameliyatından sonra hastalar genelde 5 ila 6 saat kadar hastanede misafir edilirler. Bu süre boyunca hastaların nabız ve tansiyon gibi vital bulguları düzenli olarak kontrol edilir. İyileşme sürecine sağlıklı ve istikrarlı bir adım atabilmeleri için tüm modern imkanlar sevk edilir.

  Eğer operasyon muayenehane ortamında lokal anestezi altında yapılmış ise hasta işlem sonrası taburcu edilir. Ağrı , acı hissetmez. 1-2 gün içerisinde günlük yaşantısına ve işine geri dönebilir.

  Labioplasti operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Operasyondan sonra bir süre hamam, havuz ve kaplıca gibi kamusal alanlarda bulunmamak gerekir. Kişisel hijyen kurallarına dikkat etmek de çok önemlidir. Bunlar ameliyat bölgesinin herhangi bir enfeksiyona karşı korunabilmesi için alınan önlemlerdir. Bununla birlikte hastalar, 4 ila 6 hafta boyunca cinsel birliktelikle bulunmamalıdırlar. Böylece vajina gerektiği gibi iyileşebilir ve labioplasti sayesinde kazanılan yeni görünüm kalıcı hale gelebilir. Labioplasti ameliyatından sonra 4 ila 6 hafta içerisinde vajina, neredeyse tamamen iyileşir.

  Antalya Labioplasti Fiyatları 2024

  Vajinal dokular, vajinanın üstlendiği birtakım görevler sebebi ile kolayca yıpranabilirler. Bu yıpranmaya bağlı olarak vajinal dudaklarda sarkmalar ve şekil bozuklukları meydana gelebilir. Şekil bozuklukları genetik veya gelişimsel sebeplerden de oluşmuş olabilir. Labioplasti operasyonu sayesinde tüm bu estetik kusurlar kolayca giderilebilir. Hastalar, istedikleri vajina görünümüne çoğu zaman 1 saatten kısa bir sürede kavuşabilirler.

  Labioplasti operasyonu, hastanın taleplerini eksiksiz olarak yerine getirebilmek adına kişiye özel olarak planlanır. Bu sebepten labioplasti fiyatları 2024 kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Antalya labioplasti ameliyatı fiyatları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button