Antalya Lazerle Genital Beyazlatma

  Lazerle genital beyazlatma Antalya, genital bölgedeki cilt dokusunda meydana gelen kararmayı ortadan kaldırmak ve cildin doğal bir renk kazanmasını sağlamak için yapılan uygulamadır. Vajina ve çevresinin renk dengesi, dış genital bölgenin estetik bütünlüğü için son derece önemlidir. Bu renk dengesi zaman içerisinde cildin yıpranmasıyla ve melanin adı verilen renk pigmentinin artışa geçmesiyle bozulmaktadır. Buna bağlı olarak vajina çevresinde cilt kararması meydana gelmektedir. Birey, bu renk değişimi sebebiyle özgüven sorunları yaşayabilir ve cinsel ilişkilerden kaçınabilir.

  Lazerle genital bölge beyazlatma uygulaması bahsi geçen kararmanın ortadan kaldırılması için yapılır. Böylece genital bölge çok daha genç ve çekici bir görünüm kazanır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle genital bölge beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina beyazlatma öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Vajina kararması neden olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle genital beyazlatma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Genital Beyazlatma Nedir?

  Lazerle genital beyazlatma, genital bölgede melanin pigmenti artışı ve cilt yıpranması gibi sebeplerden meydana gelen kararmayı gidermek için yapılan, özel bir lazer uygulamasıdır. Lazerle genital beyazlatma uygulaması, günümüzde genital beyazlatma amacıyla yapılan en modern ve etkili uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çoğu zaman 1 seansta bazen ise 1 ila 3 seansta genital bölgedeki kararmadan tamamen kurtulmak mümkündür. Lazerle genital beyazlatma uygulaması başta vulva olmak üzere, vulva çevresine, kasıklara ve rektum çevresine uygulanabilir. 

  Genital Bölge Kararması Neden Olur?

  Genital bölge kararması pek çok sebepten meydana gelebilir. Bu sebeplerin başında, bölgedeki cilt dokusunda, melanin isimli siyah renkli pigmentin artışı yer alır. Bu pigmentin miktar bakımından yoğunlaşmasıyla birlikte cilt yüzeyinde kararma meydana gelir. Aynı şekilde cilt yıpranması ve hormonal faktörler de genital bölgedeki kararmada rol oynayabilmektedir. 

  Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

  Genital bölge kararmasını ortadan kaldırmak amacıyla başvurulan pek çok uygulama vardır. Bu uygulamaların arasında O-shot, mezoterapi ve profesyonel peeling gibi işlemler yer almaktadır. Ancak günümüzde genital bölge kararmasını ortadan kaldırmak için tercih edilen en etkili uygulama lazer uygulamasıdır. Lazerle genital beyazlatma uygulaması sayesinde, alternatif uygulamalara kıyasla çok daha etkili ve hızlı bir şekilde genital bölgeyi doğal bir renk dengesine kavuşturmak mümkündür. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Lazerle genital bölge beyazlatma, vulva ve çevresinde meydana gelen renk değişimlerini ortadan kaldırmak, vajina kararmasını gidermek ve genital bölgeye çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. 

  Lazerle Vajina Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle vajina beyazlatma uygulaması, 18 yaşını doldurmuş olan ve hedef bölgelerinde aktif bir enfeksiyon bulunmayan bireylere yapılabilmektedir. Eğer uygulamaya engel teşkil edebilecek bir faktör söz konusu ise bu faktör ortadan kaldırıldıktan sonra lazer ile vajina beyazlatma yapılabilir. 

  Lazerle Vajina Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina beyazlatma uygulaması sırasında yapılan işlemler 15 ila 20 dakika içerisinde tamamen bitmiş olur. Bu uygulama bahsi geçen süre aralığında tamamlanan 1 ila 3 seans şeklinde yapılmaktadır. Doktorunuz seansların sayısını ve seanslar arasındaki zaman aralığını sizinle birlikte kararlaştıracaktır.

  Lazerle Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital beyazlatma işlemi hasta için oldukça konforlu ve rahat bir şekilde gerçekleşir. İşlem öncesinde hedef bölgelere, ağrı kesici etkisi olan özel bir krem uygulanır. Böylece lazer atımları sebebiyle meydana gelebilecek ısı artışı hassas bireyleri bile rahatsız etmez. Ağrı kesici kremin etkilerinin başlamasıyla birlikte uygulamaya başlanır. Bu süreçte doktor, doz ayarını özenle gerçekleştirdiği lazer cihazını kullanarak bireyin cilt yüzeyine kontrollü lazer atışları yapar. Bu lazer atımları sayesinde hem cilt altında biriken melanin pigmenti parçalanır hem de dokuların kendilerini yenileme özellikleri aktifleştirilir. 

  Lazerle Vajina Beyazlatma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle vajina beyazlatma yaptıran kadınlar, işlemin hemen ardından evlerine dönebilirler. Bu uygulamanın herhangi bir iyileşme süreci yoktur. Hastaların günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam etmeleri mümkündür. Uygulama sonrasında, genital bölgede hafif bir kızarıklık görülmesi de son derece normaldir. Bahsi geçen kızarıklıklar birkaç gün içerisinde, herhangi bir ilaç uygulamasına gerek kalmadan kaybolacaklardır.

  Antalya Lazerle Genital Beyazlatma Fiyatları 2024

  Antalya lazerle genital beyazlatma fiyatları ve lazerle vajina beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Call Now Button