Kadın Doğum Uzmanı Antalya

  Dişi üreme sistemi; kadın sağlığı açısından çok önemli organlar barındırır. Bu organlar birlikte ve uyum içerisinde çalışarak gerek kadınların genel sağlığı gerekse de hormon dengeleri açısından çok önemli görevleri yerine getirirler. Dişi üreme sistemini meydana getiren organlar, doğrudan kadınların doğurganlıkları ile ilgilidirler. Bu organlarda görülebilecek hastalıklar kişinin doğurganlığını ve genel sağlığını olumsuz yönde etkileyebilirler. Bu hastalıklar adet düzensizliğine ve kısırlığa yol açabilir; gebeliklerin düşükle sonlanmasına veya bazı durumlarda hastanın hayatını kaybetmesine bile neden olabilirler. Bu yüzden kadın hastalıkları asla ihmal edilmemesi gereken rahatsızlıklardır. Tıbbın yalnızca bu hastalıklar üzerine çalışan bir dalı vardır. ‘’Jinekoloji ve Obstetrik’’ isimli bu tıp dalı; halk arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum olarak bilinir. Bu alan üzerine uzmanlaşan doktorlara kadın doğum uzmanı Antalya veya jinekolog Antalya denir.

  Antalya kadın doğum uzmanı muayenesi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Kadın Doğum Uzmanı Antalya Kimdir?

  Kadın doğum uzmanları; kadın hastalıkları, doğum ve doğum sonrası süreçler hakkında ileri eğitim almış tıp doktorlarıdır. Jinekolog olarak da bilinen bu doktorlar kadın bedeni ve kadın bedeninin işleyişi hakkında diğer doktorlardan çok daha bilgilidirler. Dişi üreme sisteminde meydana gelebilecek; şekil bozukluklarını, kitleleri, kanser hastalıklarını, enfeksiyon hastalıklarını ve benzer daha birçok hastalığı tedavi edebilecek bilgi birikimine sahiptirler. Bunlara ek olarak gebelik öncesi, gebelik, doğum ve doğum sonrası bakım gibi alanlarda da uzmandırlar. Gerek gebelik sırasında gerekse de doğum anında görülebilecek tüm rahatsızlıklara müdahale edebilirler. Rutin muayeneler gerçekleştirebilir, kadın doğum alanı ile ilgili hastalıkları teşhis edebilir ve bu hastalıkları çeşitli tıbbi uygulamalar ile tedavi edebilirler.

  Kadın Doğum Uzmanı Antalya Hangi Hastalıklara Bakar?

  Kadın doğum uzmanları, dişi üreme sistemi ile alakalı tüm hastalıklara bakabilirler. Gebelik, doğum ve doğum sonrası süreçler ile alakalı takipler, kontroller ve tedaviler uygulayabilirler.

  Kadın doğum uzmanı doktorların gerçekleştirebilecekleri uygulamalar arasında şunlar yer alır:

  • Rutin jinekolojik muayeneler.
  • Vajinal enfeksiyonların tedavisi.
  • Vajinal akıntı ve kaşıntı tedavisi.
  • Miyom ve poliplerin tedavisi.
  • Çikolata kisti tedavisi.
  • Yumurtalık kistlerinin tedavisi.
  • Rahimde meydana gelen şekil bozukluklarının tedavisi.
  • Âdet düzensizliği tedavisi.
  • Genital siğil gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi.
  • Rahim kanserleri, rahim ağzı kanseri ve yalnızca kadınlarda görülen diğer kanser hastalıklarının tedavisi.
  • Vajinismus gibi cinsel işlev bozukluklarının tedavisi.
  • Menopoz tedavisi.
  • İdrar kaçırma tedavisi.
  • Üreme sistemi organlarını tutan enfeksiyon hastalıklarının tedavisi.
  • Kısırlık tedavisi.
  • Gebelik takibi.
  • Riskli gebelik takibi.
  • Normal doğum, doğal doğum ve sezaryen doğum gibi doğum uygulamaları.
  • Dış gebelik tedavisi.

  Bu rahatsızlıkların tedavi edilebilmeleri için öncelikle teşhis edilmeleri gerekir. Kadın doğum uzmanları kan testlerinden, ultrason gibi görüntüleme uygulamalarına kadar birçok modern uygulama ile hastalıkları teşhis edebilirler. Saydıklarımıza ek olarak daha birçok kadın hastalığının tedavisini gerçekleştirebilirler.

  Rutin Jinekolojik Muayene Neden Önemlidir?

  Rutin jinekolojik muayeneler sırasında belirti vermeyen ancak ilerledikleri takdirde kadınların hayatını ve doğurganlıklarını riske atabilecek hastalıklar teşhis edilebilir. Bu yüzden rutin jinekoloji muayeneleri çok önemlidir. Birçok hastalık erkenden teşhis edildiği takdirde çok daha kolay ve başarılı bir şekilde teşhis edilebilir. Bunlar arasında kanser hastalıkları da vardır. Bu yüzden ergenliğe girilmesi ile birlikte her kadın bireye; düzenli olarak jinekolojik kontrolden geçmeleri önerilir.

  Kadın Doğum Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Antalya en iyi kadın doğum doktoru, hastasının sağlığını en iyi şekilde gözeten; hastasının ihtiyaçlarını ve taleplerini en iyi şekilde analiz edebilen doktordur. Bu yüzden kadın doğum uzmanı seçilirken doktorun hasta ile iletişimine, hasta ile nasıl ilgilendiğine dikkat etmek gerekir. Bazı hastalıkların tedavisi uzun sürelidir. Bazı hastalıklar aralıklı olarak doktor kontrolü gerektirir. Yine gebelik takibi gibi uygulamalar doğal olarak 9 aydan fazla sürerler. Yani doktor ile hasta arasında epey uzun sürebilen bir hasta-doktor ilişkisi vardır. Bu yüzden doktor seçimine özellikle dikkat etmek gerekir.

  Antalya Kadın Doğum Uzmanı Fiyatları 2024

  Kadın hastalıkları kadınların genel sağlığını tehlikeye atabilirler. Doğurganlıklarını olumsuz etkileyerek kısırlık gibi rahatsızlıklara yol açabilirler. Tüm bu hastalıklar; uzman kadın doğum doktorları tarafından teşhis ve tedavi edilebilir. Gebelik ve doğumla ilgili tüm süreçler kadın doğum uzmanları tarafından ustalıkla yönetilebilir. Böylece hem kadınların hem de bebeklerin sağlığı güvence altına alınmış olur. Kadın doğum uzmanı ücreti yapılacak olan kontrolün veya tedavinin türüne göre değişiklik gösterebilir. Antalya kadın doğum doktoru ücreti ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button