Monsplasti Antalya

  Karnın alt bölgesi ile iç bacaklar arasında kalan genital alanın görünümü, çoğu zaman kişinin genetik özellikleri ile belirlenir. Vajinayı da içine alan bu bölge, bireyin yaşamı boyunca değişim içerisindedir. Alınan veya verilen kilolar, geçirilen hastalıklar, zorlu doğumlar ve daha birçok faktör bu bölgenin görünümünü etkileyebilir. Bahsettiğimiz bölgenin daha çekici ve estetik bir görünüme kavuşabilmesi amacıyla yapılan pek çok operasyon vardır. Bu operasyonlardan bazıları vajina dudaklarına, bazıları vajina içine, bazıları ise vajina çevresine müdahale etmek amacıyla tercih edilir. Mons pubis estetiği veya monsplasti olarak bilinen uygulama da vajina çevresine yapılan estetik müdahalelerden biridir. Bu uygulama sırasında, dış vajina dudaklarıyla alt karın arasında bulunan, görünüm itibariyle bir tepeciği andıran yağ kitlesine müdahale edilir. Bazı kişilerde, bu tümseği andıran bölge rahatsız edici oranda büyük olabilir. Monsplasti uygulaması, bu bölgeyi estetik bir görünüme kavuşturmak, alt karın ile genital bölge arasında uyumlu ve çekici bir geçiş oluşturmak için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Pubis estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Monsplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Mons pubis neresidir?’’ ve ‘’Mons pubis nedir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Antalya monsplasti uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; genital bölge estetiği alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Monsplasti Antalya Nedir?

  Monsplasti, alt karın ile dış vajina dudakları arasında kalan bölgeye müdahale etmek amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Bu bölge, görünüm itibari ile normalde küçük bir tümseği veya tepeyi andırmaktadır. Ancak bazı kişilerde, genetik özellikler veya kilo alımı gibi faktörler, bu bölgenin normalden daha büyük bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Bu da pek çok kadını rahatsız eden bir durumdur. Monsplasti, bu bölgedeki yağ dokusunu dengelemek; alt karın ile vajina arasında estetik bir geçiş oluşturmak için yapılır. Böylece karın bölgesi ile genital bölge arasındaki estetik uyum pekiştirilmiş olur.

  Monsplasti Neden Yapılır?

  Monsplasti şu gibi amaçlar doğrultusunda tek başına veya diğer genital bölge estetiği operasyonlarıyla birlikte yapılabilmektedir:

  • Alt karından genital bölgeye uzanan geçişin, çok daha estetik ve çekici bir bütünlük kazanması.
  • Genital bölgenin genç bir görünüme kavuşması.
  • Vajina ile vajina üzerindeki bölgenin daha uyumlu bir görünüme kavuşması.
  • Venüs tepesi olarak da bilinen mons pubisin zarif bir yapıya kavuşması.

  Mons pubis olarak ifade ettiğimiz bölge, bazı kadınlarda normalden çok daha büyük, rahatsız edici bir yapıya sahip olabilir. Bu da kadınlarda özgüven problemlerinden kıyafet seçmekte zorlanmaya kadar pek çok soruna yol açabilir. Monsplasti estetiği, esasında bu gibi sorunları ortadan kaldırmak amacıyla yapılır.

  Monsplasti Kimlere Yapılabilir?

  Monsplasti, 18 yaşını doldurmuş yani reşit olmuş her bireye yapılabilmektedir. Genital bölgenin doğal bir şekilde gelişimini tamamlayabilmesi için, daha genç yaşta olan bireylere monsplasti önerilmez. Yine hali hazırda gebe olan kadınlara, gebelik süreci sonlandıktan sonra monsplasti yaptırmaları önerilir.

  Monsplasti Antalya Nasıl Yapılır? Mons Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

  Monsplasti operasyonu, çoğu zaman genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Böylece hastaların operasyon sırasında ağrı hissetmesi engellenmiş olur. Operasyon, yapılma amacına göre iki farklı şekilde gerçekleşebilmektedir. Eğer ciltte sarkma, kırışıklık ve fazlalık gibi durumlar söz konusu değilse liposuction işlemi tercih edilir. Liposuction işlemi sayesinde mons pubis bölgesindeki fazla yağlar alınır ve işlem sonlanır.

  Bölgede, yağ dokusuyla birlikte deri dokusunda da fazlalık varsa, yani sarkma söz konusu ise cerrahi işlem tercih edilir. İşlem sırasında hastanın mons pubis bölgesindeki fazla yağ ve deri dokusu çıkarılır. Hastanın talebine göre bölgeye, mini karın germe işlemi de uygulanabilir. Böylece bölgenin gergin, genç ve çekici bir görünüme sahip olması sağlanır. Monsplasti, yapılan işlemlerin kapsamına göre 1 ila 2 saat kadar sürebilmektedir.

  Monsplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Monsplasti sonrasında hastalar, doktor kararına göre 1 gece hastanede misafir edilebilir veya aynı gün taburcu edilebilirler. Hastane gözetimi sırasında, sağlık görevlileri hasta ile özel olarak ilgilenir, gerekli bakımları ve kontrolleri gerçekleştirirler. Böylece iyileşme sürecine sağlıklı ve hızlı bir adım atılması sağlanmış olur. Taburcu olan hastalar 1 hafta içerisinde büyük oranda iyileşme gösterir ve gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Bu sürede, ameliyatı gerçekleştiren doktor ile iletişim içinde kalınmalı, doktor tavsiyelerine uyulmalıdır. Böylece iyileşme süreci çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

  Monsplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Monsplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Venüs tepesi estetiği olarak da bilinen monsplasti sonrası hastalar, bir süre ağır işlerden uzak durmalıdırlar.
  • Mons pubis estetiği sonrası, doktorun önerdiği süre boyunca ağır sportif faaliyetler yapılmamalıdır. Ancak yine doktor önerisine göre hafif egzersizler yapılabilir.
  • Monsplasti sonrası hastalar, bir süre cinsel birliktelikle bulunmamalıdırlar.
  • Monsplasti sonrası hastalar, bir süre havuz, hamam, kaplıca ve benzeri umumi mekanlardan uzak durmalıdırlar.
  • Hastalar, iyileşme süreci boyunca operasyon bölgesinin temizliğine dikkat etmeliler.
  • Mons pubis estetiği sonrası hastalar, operasyonu yapan doktorun reçete ettiği ilaçlar haricinde ilaç kullanmamalıdırlar. Daha önceden kullanmakta oldukları ilaçlara, doktor kararı ile bir süre ara vermeleri gerekebilir. Doktorunuz, konu hakkında daha detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  Bahsettiğimiz durumlara dikkat edildiği takdirde hastalar hızla iyileşecek, gündelik yaşamlarına sorunsuz bir şekilde devam edebilir bir hale geleceklerdir.

  Antalya Monsplasti Fiyatları 2024

  Monsplasti fiyatları, yapılan operasyonun kapsamına ve eşlik eden işlemlere göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden mons pubis estetiği fiyatları hakkında net bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Talepleriniz ve şikâyetleriniz konusunda doktorunuzu bilgilendirebilir ve tahmini operasyon maliyeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Antalya monsplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir; genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button