Antalya Kızlık Zarı Muayenesi 

  Kızlık zarı vajina girişinde bulunan zarımsı bir yapıdır. Bu yapının fizyolojik görevi, vajinayı dış etmenlere karşı korumaktır. Ancak bazı toplumlarda kızlık zarına farklı anlamlar yüklenmiştir. Bu anlamların tamamı sosyokültürel temellidir, herhangi bir biyolojik çıkarıma dayandırılmazlar. Kızlık zarı çok hassas bir yapıya sahiptir. Bazı egzersizler ve ağırlık kaldırma gibi faaliyetler sırasında bile kolayca zarar görebilir. Kızlık zarında meydana gelen yırtılmalar ve zedelenmeler her zaman kanamaya sebep olmayabilir. Bu da kızlık zarına zarar gelip gelmediği konusunda kadınları şüphe içerisinde bırakabilir. Kızlık zarı muayenesi sayesinde bireyler, kızlık zarlarının zedelenip zedelenmediği hakkında bilgi sahibi olabilirler. İsterlerse bu sürece ek olarak kızlık zarı dikimi de talep edebilirler. Kızlık zarı muayenesi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Nedir?

  Tıp dilinde hymen olarak bilinen kızlık zarı, vajinanın hemen girişinde bulunan ince bir deri parçasıdır. Kızlık zarının görevi hakkında kesin bir bilgi yoktur. Vajinayı, mikroorganizmalar gibi tehlikelerden koruduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte bazı toplumlarda kızlık zarına çeşitli anlamlar yüklenir. Kızlık zarı, kadınların ‘bekaret’ ölçütü olarak değerlendirilir. Bu değerlendirme biyolojik değil, sosyokültürel bir yaklaşımdır.

  Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık zarı yırtıldığı zaman vajina girişinde veya iç çamaşırında bir miktar açık renkli kan görülür. Bu kanamaya ağrı da eşlik edebilir. Ancak bazen kızlık zarı, kanamadan da yırtılabilmekte veya zarar görebilmektedir. Bu da kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı hakkında kişileri şüpheye düşürebilir. Bu durumda yapılması önerilen şey, alanında uzman bir kadın doğum uzmanı ile görüşmektir. Kadın doğum uzmanları, kızlık zarı muayenesi olarak bilinen uygulama ile kızlık zarını incelerler. Eğer zarımsı yapı zarar görmüş veya yırtılmışsa bunu hastaları ile paylaşırlar.

  Kızlık Zarı Muayenesi Kayıtlara Geçer Mi?

  Kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi gibi işlemler hasta harici kimse ile paylaşılmaz. Bu hem doktorların hem de kliniklerin yapmaması gereken, etik kurallarına aykırı bir davranıştır. Bizler hastalarımızın haklarını biliyor ve bu haklara son derece saygı duyuruyoruz. Bu yüzden hastalarımızın kişisel bilgilerini ve tedavi geçmişlerini gizli tutuyoruz.

  Kızlık Zarı Muayenesi İçin Hangi Bölüme Gidilir?

  Kızlık zarı muayenesi için bir kadın doğum uzmanı ile görüşmek gerekir. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olan hekimler; dişi üreme sistemini meydana getiren tüm organlar hakkında kapsamlı bilgilere sahiptirler. Bu bilgiler ışığında kızlık zarı muayenesini gerçekleştirebilirler.

  Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

  Kızlık zarı muayenesi hasta mahremiyetine son derece özen göstererek gerçekleşir. Bu muayene, uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde kızlık zarı zarar görebilir veya zedelenebilir. Kızlık zarı muayenesinde, vajinanın girişini kapatan vajina dış dudakları kenarlara doğru çekilir. Böylece vajina girişi rahatça gözlemlenebilir hale gelir. Bu işlemden sonra doktor kızlık zarını inceler, zarın hasar alıp almadığı konusunda hastayı bilgilendirir.

  Kızlık zarı muayenesinden sonra hastalar, talep ettikleri takdirde yırtılan ve zarar gören kızlık zarlarını diktirebilirler.

  Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

  Kızlık zarı dikimi doktor tarafından hastaya özel olarak planlanan süreçler içerir. Bu süreçler hastanın talepleri doğrultusunda şekillenir. Hasta kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi talep edebilir. Doktor hastanın talebine bağlı olarak kızlık zarı dikimini gerçekleştirir.

  Konu hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan Kızlık Zarı Dikimi isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Kızlık Zarı Muayenesi Fiyatları Antalya

  Kızlık zarı oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bazen hiç beklenmedik aktiviteler bile kızlık zarının yırtılmasıyla sonuçlanabilir. Kızlık zarı yırtılması sırasında her zaman kan görülmeyebilir. Bu kadınları kızlık zarlarının bütünlüğü ile alakalı şüphede bırakabilir. Bu durumda yapılması gereken bir kadın doğum uzmanı ile görüşmektir. Kızlık zarı muayenesi ile kolay ve hızlı bir şekilde kızlık zarının durumu kontrol edilebilir. Böylece hastalar meraklarını gidermiş olurlar. Talep ederlerse zarar gören kızlık zarlarını diktirebilirler. Kızlık zarı muayenesi fiyatları klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir.

  Kızlık zarı muayenesi fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button