Vajinoplasti Antalya

  Vajina, kadınlar için oldukça önemli bir organdır. Kadın vücudunda yer alan en esnek organlardan biri olan vajina, zaman içerisinde doğumlara ve ilerleyen yaşa bağlı olarak yıpranabilir. Vajinada genetik temelli veya gelişimsel şekil bozuklukları bulunabilir. Vajina zaman içerisinde genişleyebilir ve vajina dokuları arasında uyumsuzluklar görülebilir. Tüm bu faktörler kadınların, vajinalarının görüntüsünden hoşnut olmamalarına yol açabilmektedir. Bu da direkt olarak kadınların psikolojilerini ve cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyebilir. Vajinoplasti Antalya ile bahsettiğimiz sorunların tamamı giderilebilir. Vajina fazla, yıpranmış ve sarkmış dokulardan kurtarılabilir. Böylece kadınlar estetik açıdan hoş, dar bir vajinaya kavuşabilirler. Vajinoplasti operasyonundan sonra çiftlerin her ikisi de cinsel birlikteliklerden daha fazla keyif almaya başlarlar. Vajinoplasti Antalya hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen vajinoplasti, zaman içerisinde yıpranan vajina dokularının gençleştirilmesi ve sıkılaştırılması amacıyla yapılan uygulamadır. Vajinayı meydana getiren kaslar, bağ dokular ve diğer benzer yapılar zaman içerisinde yıpranabilir. Özellikle çoğul doğumlar , zorlu doğumlar ve iri bebek doğurmak gibi faktörler; vajinanın eski darlığını kaybetmesine sebep olabilir. Bu da vajinada meydana gelen genişleme ve doku yıpranması sebebi ile cinsel ilişkilerden alınan hazzı düşürür. Çok daha fazla kayganlık ve vajinada bollaşma hissi olur. İlişkide gaz sesi duyulur. Bu durumda çiftlerin her ikisi de etkilenir. Vajinoplasti operasyonu sayesinde daha önce bahsettiğimiz sebeplerden yıpranan kaslar ve bağ dokular; onarılır, sıkılaştırılır. Böylece vajina dar ve toplu bir yapıya sahip olur.

  Vajinoplasti Antalya Neden Yapılır?

  Vajinoplasti; vajinanın daraltılması, yıpranan vajinal dokuların onarılması ve sıkılaştırılması için yapılır. Böylece hastalar çok daha estetik bir vajina görünümüne sahip olabilir. Bununla birlikte vajinoplastinin cinsel yaşam üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır. Vajinanın daha bir dar yapıya sahip olması hem kadının hem de erkeğin cinsel birleşmeden aldığı zevki arttırır. Sırf bunun için bile her yıl yüz binlerce kadın vajinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır.

  Vajinoplasti Antalya Nasıl Yapılır?

  Vajinplasti, doktor tarafından hastaya özel olarak planlanan süreçler içerir. Bu süreçler dahilinde vajinanın detaylı muayenesi yapılır. Yıpranma ve sarkma bulunan dokular tespit edilir, ne gibi bir işlemden geçecekleri kararlaştırılır. Bu karar aşamasında hastanın da istekleri göz önünde bulundurulur. Daha sonra ise operasyon sürecine geçilir. Vajinoplastiye hastanın ihtiyacına göre perineolasti veya kombine dudak estetiği ameliyatları da eklenebilir. Bu hastanın isteğine göre operasyon öncesi planlanır.

  Vajinoplasti operasyonu çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Operasyon sırasında hastanın vajina girişinden 7 santimetre içerisine kadar tüm dokular onarılır, fazla dokular alınır ve çeşitli özel dikiş uygulamaları ile kalan dokular sıkılaştırılır. Böylece vajina daraltılmış, toparlanmış olur. Operasyon hemen hemen 30 ila 60 dakika sürmektedir. Doktorunuz operasyon planlamasını yaptıktan sonra tahmini süre hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Vajinoplasti Ameliyatı Antalya Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajinoplasti ameliyatından sonra hastalar dinlenmeleri için bir süre hastanede misafir edilirler. Bu süre hemen hemen 5-6 saat kadardır. Bazen ek bir ameliyat da varsa  bir gece hasta dinlendirilir. Bu süre zarfında hastanın genel kontrolleri sağlanır. Vajinoplasti ameliyatı sonrası iyileşme sürecine sağlıklı bir adım atabilmesi için tüm imkanlar sevk edilir.

  Vajinoplasti ameliyatı sonrası hastalar, bir süre ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmalıdırlar. Kişisel hijyenlerine dikkat etmeli, havuz ve hamam gibi kamusal alanlara gitmemelidirler. Böylece 4 ila 6 hafta içerisinde neredeyse tamamen iyileşebilirler. Operasyon sırasında kullanılan dikişler birkaç hafta içerisinde kendiliğinden eriyecektir. Dikişlerin alınmasına gerek yoktur. İyileşme süreci boyunca doktor tavsiyelerine uymak, sürecin daha kolay, hızlı ve sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.

  Vajinoplasti Sonrası İlk İlişki Ne Zaman Olmalıdır?

  Vajinoplasti sonrasında vajinanın kendisini toplayabilmesi, yeni yapısına alışabilmesi ve iyileşebilmesi için bir miktar süre gerekmektedir. 4 ila 6 hafta arasında olan bu süre boyunca vajina yolu ile gerçekleşen cinsel birliktelikler önerilmemektedir. Doktorun tavsiyesine göre ortalama 5 hafta sonra cinsel ilişki gerçekleşebilir. Bu süre kişiden kişiye değişebilir.

  Antalya Vajinoplasti Fiyatları

  Vajinoplasti operasyonu; doğum ve ilerleyen yaş gibi faktörler sebebi ile yıpranan, genişleyen vajina dokularının onarılması için yapılır. Böylelikle vajina daha dar, toplu ve sıkı bir yapıya kavuşur. Hastalar vajinoplasti ameliyatından sonra cinsel birlikteliklerden daha fazla haz alırlar. Bu durum hastaların partnerleri için de geçerlidir.

  Vajinoplasti operasyonu detaylı muayeneler ve planlamalar gerektirir. Hastanın istekleri ve ihtiyaçları ancak detaylı bir planlama sayesinde yüksek bir başarı ile gerçekleştirilebilir. Biz de bu planlama sürecine çok önem veriyoruz. Vajinoplasti planlaması ve kapsamı kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği için vajinoplasti ücreti de değişebilmektedir.

  Antalya vajinoplasti fiyatları 2024 ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button