Lazerle Labioplasti Antalya

  Lazerle labioplasti Antalya, sarkık ve büyük bir yapıya sahip olan iç vajinal dudakların, özel lazer uygulamalarıyla küçültülmesi ve vulvaya toplu bir görünüm kazandırılabilmesi için yapılan tedavidir. Kadınlarda dış genital bölgeye, sanılanın aksine vajina değil vulva denir. Vulva üzerinde klitoris, klitoris şapkası, iç vajinal dudaklar ve dış vajinal dudaklar gibi dokular yer alır. Bu dokuların birbirleriyle uyumlu ve zarif bir görünüme sahip olmasıyla birlikte çekici bir dış genital bölge (vulva) görünümü elde edilir. Lazerle labioplasti operasyonunun amacı da bu görünümü sağlamaktır.

  Bu operasyon sayesinde, iç vajinal dudaklar birbirleriyle eşitlenebilir, küçültülebilir ve vulvada yer alan diğer dokularla uyumlu bir hale getirilebilir. Böylece son derece çekici ve toplu bir vulva görünümü elde edilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle labioplastinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle iç dudak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle iç dudak estetiği ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazerle labioplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle labioplasti uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Labioplasti Nedir?

  Lazerle labioplasti, iç vajinal dudaklardaki yıpranmayı ve sarkmayı gidermek, iç vajinal dudakların küçük ve orantılı bir görünüm elde etmesini sağlamak amacıyla yapılan, özel lazer uygulamasıdır. Lazer ile iç dudak estetiği ameliyatı olarak da bilinen bu operasyon, klasik cerrahi uygulamaya kıyasla çok daha avantajlıdır. Bu yüzden günümüzde, diğer tüm lazer tedavileri gibi klasik uygulamaların yerini almaktadır.

  Lazerle Labioplasti Neden Yapılır?

  Lazerle labioplasti operasyonu şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • İç vajinal dudakları küçültmek.
  • İç vajinal dudaklardaki sarkmayı gidermek.
  • Vulvada toplu ve çekici bir görünüm meydana getirmek.
  • İç vajinal dudakların eşit ve birbirleriyle uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.

  Lazer ile labioplasti ameliyatının yapılma amaçları bu şekilde sıralanabilir. 

  İç Dudak Sarkması Neden Olur?

  İç dudak sarkmasının genel olarak iki nedeni vardır. Bu nedenlerden ilki bireyin genetiğiyle alakalıdır. Bazı bireyler genetik olarak daha sarkık ve büyük iç dudaklara sahip olabilirler. Bu her ne kadar doğal bir durum olsa da vulvalarında meydana gelen görünümden hoşnut olmayabilir ve labioplasti yaptırmak isteyebilirler. İç dudak sarkmasının diğer nedenleri ise bireyin gelişimi ile alakalıdır. Ergenlik sürecinde ortaya çıkan hormonal değişimler ve ilerleyen yaş gibi etmenler zaman içerisinde iç dudakların sarkmasına, eşit olmayan bir görünüm edinmesine yol açabilir.

  Lazerle Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle labioplasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş ve vücut gelişimini tamamlamış olan bireylere yapılabilir.

  Lazerle Labioplastinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle labioplasti ameliyatının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Daha hızlı bir uygulamadır.
  • İyileşme süreci daha hızlıdır.
  • İyileşme sürecinde enfeksiyon riski daha düşüktür.
  • Modern ve gelişmiş bir uygulamadır.
  • Hasta için son derece ağrısız ve konforludur.
  • Hüdoplasti olarak bilinen ve klitorisi çevreleyen deri dokusunu küçültmek için yapılan özel uygulama ile birlikte de klitoris estetiğiyle kombin olarak da yapılabilmektedir.

  Lazerle iç dudak estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilmektedir.

  Lazerle Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Lazerle labioplasti ameliyatı yaklaşık 30 ila 45 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Eğer operasyona hüdoplasti ameliyatı da eşlik ediyorsa tüm işlemler 1 saat içerisinde gerçekleştirilir. 

  Lazerle Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Lazerle labioplasti öncesinde, vajinal dudakların alacağı şekil ve görünüm hasta ile birlikte kararlaştırılır. Daha sonra ise anestezi uygulamasının detayları planlanır. Hasta işlem sırasında lokal veya sedasyon anestezi altında olduğu için ağrı hissi duymaz. Doktor, operasyon sırasında iç vajinal dudaklara, özel lazer cihazı ile müdahale eder. Böylece iç dudakları eşitler, küçültür ve vulva üzerindeki diğer dokularla uyumlu bir hale getirir. Talep dahilinde klitorisin çevresini saran deri dokusu da küçültülebilir; dış genital bölgenin alacağı yeni ve çekici görünüm pekiştirilebilir. 

  Lazerle Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle labioplasti yaptıran kadınlar birkaç saatlik klinik misafirliğinin ardından taburcu edilirler. Yaklaşık üç gün içerisinde ameliyat bölgesindeki ödemler dağılmaya başlar. İki ila üç hafta içerisinde ameliyat bölgesinde meydana gelen değişiklikler büyük oranda ortadan kaybolur. Kişi 2 gün sonra normal rutin iş yaşantısına dönebilir. Bir ay içerisinde ise dokular tamamen iyileşir ve nihai görünümlerine kavuşurlar. 

  Antalya Lazerle Labioplasti Fiyatları 2024

  Antalya lazerle labioplasti fiyatları ve lazerle iç dudak estetiği ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


  Call Now Button