Antalya Kızlık Zarı Dikimi 

  Vajina girişinde, halk arasında kızlık zarı olarak bilinen ince bir deri parçası yer alır. Bu zarın biyolojik görevi henüz tam olarak bilinmemektedir. Genel olarak, vajinayı dış tehlikelere karşı koruduğu düşünülmektedir. Ancak bazı ülkelerde insanlar, kızlık zarına farklı anlamlar yüklerler. Mesela kızlık zarı, kadınların ‘’bekareti’’ ile ilişkilendirilir. Bu anlamlar tamamı ile sosyokültürel temellidir.

  Kızlık zarları çok hassas bir yapıya sahiptir. Trafik kazaları veya bazı sportif faaliyetler sırasında bile rahatça zarar görebilir, yırtılabilirler. Buna bağlı olarak hastalar sosyal çevrelerinden tepki toplayacaklarını, ailevi sorunlar yaşayacaklarını düşünebilirler. Günümüzde kızlık zarı dikimi uygulaması ile zarar gören ve yırtılan kızlık zarları çok kolay bir şekilde dikilebilmektedir. Böylece birçok sorunun önüne geçilebilmektedir.

  Antalya kızlık zarı dikimi ve kızlık zarı muayenesi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kızlık zarı dikimi, zarar görmüş kızlık zarının kalıcı veya geçici olarak dikilmesi işlemidir. Bu dikim işlemi özel aparatlar ve dikiş teknikleri ile yapılır. Böylece hastalar, kızlık zarlarının zarar görmesine bağlı karşılaşabilecekleri sosyal sorunlardan kurtulabilirler. Tıp biliminde hymen olarak bilinen kızlık zarı, herkeste farklı yapıda veya şekillerde olabilir. Bazı kişilerde bu zar çok ince olabilir ve basit sportif faaliyetler sırasında bile yırtılabilir. Böyle bir durumdan şüphelenen hastalar kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarlarını kontrol ettirebilirler. Daha sonrasında ise talep ederlerse kızlık zarlarını diktirebilirler.

  Kızlık Zarı Zedelenmesi Nasıl Anlaşılır?

  Kişinin kendi başına kızlık zarını kontrol etmesi çok zordur. Bu kontrolü gerçekleştirirken kızlık zarına gerçekten zarar verebilir. Kızlık zarı kontrolü, alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bu yüzden kızlık zarının zarar görmüş olduğundan şüphelenen hastalara kızlık zarı muayenesi yaptırmaları önerilir.

  Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Tedavi Edilir?

  Kızlık zarı çok hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden özel yaklaşımlar ve teknikler gerektirir. Genital estetik operasyonlar üzerinde uzmanlaşmış kadın doğum doktorları, kızlık zarını detaylı olarak muayene ederler. Daha sonra ise hangi parçaların ne şekilde dikileceğine karar verirler. Kızlık zarı yırtılması, kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi uygulamaları ile yapılır.

  Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi doktor tarafından hastaya özel olarak planlanan birtakım süreçler içerir. Bu süreçler hastanın taleplerine ve kızlık zarının vaziyetine göre özel olarak planlanır. Süreç dahilinde kızlık zarı muayenesi yapılır ve zarın geçici olarak mı yoksa kalıcı olarak mı dikileceğine karar verilir. Bu karar çoğu zaman hastanın kendisine bırakılır.

  Kalıcı kızlık zarı dikimi genelde ‘’flep’ adı verilen bir yöntemle gerçekleştirilir. Bu yöntemde kızlık zarı, vajina duvarının karşı tarafına dikilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde, kızlık zarı süresiz olarak onarılmış olur. Bu onarımdan sonra gerçekleşen ilk cinsel birliktelikte kızlık zarı yeniden yırtılır ve kanama görülür.

  Geçici kızlık zarı dikimi, genelde cinsel birlikteliklerden bir hafta kadar önce yapılır. Bu uygulamada da kızlık zarının parçaları, vajina duvarının karşı tarafına dikilir. Ancak bu dikişler zaman içerisinde eriyen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden genelde ilişkiden en erken 1 hafta önce yapılmalıdır. Geçici olarak dikilen kızlık zarları da ilişki sırasında yırtılır ve kanarlar.

  Kızlık Zarı Dikimi Sonrası İlişkide Kan Gelir Mi?

  Kızlık zarı dikiminden sonra gerçekleşen ilk ilişkide kızlık zarı yeniden yırtılır ve kanar. Ancak bundan emin olmak için ilişkiden önce kızlık zarı muayenesi yaptırmak gerekebilir. Bu yüzden kızlık zarlarının kanayacağından emin olmak isteyen hastalara ilişkiden önce doktor muayenesi önerilir. 

  Kızlık Zarı Dikimi Kayıtlara Geçer Mi?

  Diğer tüm tedavilerde olduğu gibi kızlık zarı dikiminde de hastanın özel bilgileri hiçbir kurum veya kişi ile paylaşılmaz. Hastanın birinci dereceden yakınları bile kızlık zarı dikimi hakkında bilgilendirilmez. Bu hasta gizliliği ve mahremiyeti açısından çok hassas bir konudur. Etik değerler gereği hastalarımızın tedavi geçmişini veya kişisel bilgilerini, hastanın kendisi hariç kimse ile paylaşmayız.

  Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

  Vajinanın girişinde yer alan kızlık zarı, yapısı gereği epey hassastır. Herhangi bir fiziksel travma sonucu kolayca yırtılabilir. Bu durum konu hakkında hassasiyeti olan bazı hastalarımız tarafından korku ile karşılanmaktadır. Ancak günümüzde kızlık zarı dikimi uygulaması ile kızlık zarındaki hasarı gidermek mümkündür. Bu uygulama hastaya özel olarak planlanan bazı süreçler içerir bu yüzden kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 değişiklik gösterebilir.

  Antalya kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Genital Estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button