Antalya Normal (Doğal) Doğum 

  Doğum, birden farklı şekilde gerçekleşebilir. Doğumun nasıl gerçekleşeceğine doktor , anne için sağlık açısından en uygun yöntem neyse ona göre karar verir. Her zaman önemli olan hem anne hem de bebeğin sağlığıdır. Ancak bazı durumlarda annenin ve bebeğin sağlığı göz önünde tutularak da doğumun şekline sezaryen olarak karar verilebilir. Doğal doğum da doğumun gerçekleşme şekillerinden biridir. Normal vajinal yolla doğum esnasında , doktor gerek gördüğü durumlarda dışarıdan tıbbi müdahale yapabilir. Doğum takibi sırasında gerek olursa dışarıdan ilaç uygulaması verilebilir. Tüm amaç sağlıklı bir bebek ve sağlıklı bir annedir.

  Doğum sürecinde annenin bedeninde birtakım değişimler meydana gelir. Bu süreçte çeşitli hormonlar salgılanır, kasılmalar yaşanır ve beden böylece kendini doğuma hazırlar. Doğum eylemi kendiliğinden gerçekleşir. Gerekmediği sürece herhangi bir tıbbi uygulamada bulunulmaz. Böylece anne ve bebek arasındaki bağ daha doğal ve kuvvetli bir şekilde kurulur. Doğum sırasında anne uyanık olduğu için, doğurur doğurmaz bebeğini kucağına alabilir.

  Normal doğum günümüzde oldukça tercih edilen bir doğum yöntemidir. Bunun sebebi doğal doğumun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için tüm önlemlerin önceden alınabilmesidir. Ayrıca doğum sırasında ters giden bir durum olduğu takdirde doktorlar, anında bu durumlara müdahale edebilirler.

  Antalya doğal doğum ve doğum planlaması hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Doğal Doğum Nedir?

  Doğal doğum, bebeğin vajinal yolla doğmasıdır. Doğum esnasında doktor her zaman annenin yanındadır ve gerekli durumlarda anneye ve bebeğe müdahale eder. Antalya epidural anestezili normal doğum esnasında anneye belden epidural anestezi verilmek suretiyle Antalya’da ağrısız bir doğum deneyimi yaşayabilirsiniz. Epidural normal doğum anne adaylarının çok sık tercih ettikleri bir yöntemdir. Doğal doğum anne adayları için oldukça özel bir deneyimdir. Bebekle anne arasındaki bağın kuvvetli ve sağlıklı olabilmesi için vazgeçilmez bir fırsattır. Eğer özel bir sağlık engeli bulunmuyorsa isteyen her anne, bebeğini doğal doğum ile dünyaya getirebilir.

  Doğal Doğumun Faydaları Nelerdir? Doğal Doğumun Avantajları Nelerdir?

  Doğal doğum sırasında vücudun, kendisini doğuma hazırlamasına izin verilir. Oksitosin gibi süt üretimini arttıran hormonlar bu süreçte bolca salgılanır. Bu hormonlar, anne ile bebek arasındaki bağı da güçlendirir. Doğal doğum sırasında herhangi bir cerrahi müdahale uygulanmadığı için doğumdan sonra iyileşme çok daha hızlıdır. Annenin vücuduna sezaryen doğumdaki gibi bir kesi atılmadığı için ikincil enfeksiyonların görülme riski de çok küçüktür. Tüm bu yönleriyle doğal doğum, günümüzde birçok kadının tercih ettiği ve her gün popülerlik kazanmaya devam eden bir yöntemdir.

  Doğal Doğuma Hazırlık Süreci Nasıldır?

  Gebelik Öncesi Danışma ve Gebelik Takibi sürecinde anne adaylarına nasıl doğum yapmak istediklerini de sorarız. Doğal doğum yapmak isteyen anne adaylarına; doğal doğuma hazırlanabilmeleri için her konuda destek oluruz. Bu sürece çeşitli muayeneler ve sağlık kontrolleri de eşlik eder. Böylece anne adayının doğal doğuma uygunluğundan emin olmuş oluruz.

  Doğum öncesi süreçlerde anne adayı, nefes egzersizleri ve çeşitli bilgilendirme seansları ile doğal doğuma hazırlanır. Çünkü doğum vakti geldiğinde anne, doğal doğumu kendi nefes alışverişi ile kontrol edecektir. Bu yüzden süreç hakkında detaylı olarak bilgilendirilmesi ve sürece hazırlık yapması gerekir.

  Doğal Doğum Nasıl Yapılır?

  Doğal doğum ile ilgili tüm süreçler doktor tarafından anneye özel olarak planlanır. Bu süreçte annenin de doğal doğuma hazırlanabilmesi için tüm imkanlar sevk edilir. Doğal doğum genelde gebeliğin 38. ila 42. haftaları arasında gerçekleşir. Tahmini doğum zamanı, çeşitli kontrollerle sürekli olarak güncel tutulmaya çalışılır. Böylece anneyi strese sokabilecek sürprizlerden kaçınılır.

  Doğal doğum, vücudun bebeğin geliyor olduğuna dair sinyaller vermesi ile başlar. Bu sinyaller doğum sancılarını andıran şiddette olsalar da kısa sürelidirler. Çoğu zaman dinlenme ile geçerler. Doğum, rahim ağzının açılması ile başlar. Rahmin ağzının açılması ile halk arasında ‘’nişan gelmesi’’ olarak ifade edilen durum yaşanır. Açılma devam ettikçe bebeğin içerisinde bulunduğu kesenin de açılmasıyla ‘’suyun gelmesi’’ durumu yaşanabilir. Bu süreçte doktor çeşitli talimatlarla annenin doğumu yönetmesini sağlar. Anneden zaman zaman ıkınması istenir. Doktor ve diğer sağlık çalışanları bu süreçte herhangi bir olası soruna karşı hazır olarak beklerler. Ancak genelde böyle bir müdahaleye gerek kalmadan bebek dünyaya gelir. Epizyosuz normal doğum ile doğum tecrübesi de farklı bir deneyimdir. Konusunda uzman ve tecrübeli bir hekim şartlar uygunsa bu şekilde normal doğum yaptırtabilir.

  Sezaryen Sonrası Normal Doğum (SSVD)

  Sezaryen sonrası vajinal doğum hastaların çok merak ettiği konulardan biridir. Bu konuda hekimin deneyimi ve bilgisi çok önemlidir. Daha önceki sezaryen kesisindeki rahim kasının kalınlığı ,ameliyat ile geçirilen sürenin uzunluğu gibi birçok parametre değerlendirilir. Tüm bunlarla doktorunuz sizi bilgilendirir. Antalya’da sezaryen sonrası normal doğum deneyimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Antalya Doğal Doğum Fiyatları

  Doğal doğum anne ve bebek arasındaki bağın kuvvetlenmesine olanak sağlayan, özel bir doğum şeklidir. Mümkün oldukça doğal doğumda müdahale yapılmaz. Böylece vücut tam anlamıyla doğum yaptığını ‘’anlayabilir’’. Yani annenin vücudu için gerekli olan tüm hormonlar bolca salgılanır. Süt üretimiyle görevli olan dokular bu hormonlar sayesinde uyarılırlar.

  Doğal doğum süreci tamamen kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden doğal doğum fiyatları da değişiklik gösterebilir.

  Binlerce normal doğum tecrübesi olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen muayenehanesinden , ağrısız , hijyenik ve en iyi şartlardaki hastanelerde doğum tecrübesi yaşamak için Antalya doğum doktoru  Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.

  Antalya’nın en iyi doğum doktoru araştırılırken tecrübe ve birikim çok önemlidir. Bu konuda Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’in binlerce doğum deneyimi vardır.

  Antalya doğal doğum fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Mehmet Bekir Şen’den randevu alabilirsiniz.


  Call Now Button